świętego Wita

TRANSMISJA VIDEO

codzienny różaniec o 20.30

Komunikat
Poniższe ogłoszenia będą aktualizowane. Prosimy, by regularnie sprawdzać ich treść.

1. W sobotę 4 kwietnia kapłan będzie spacerował wokół kościoła od godz. 9.30 do 11.00 oczekując chętnych do spowiedzi. Dla tych osób, jak również dla innych chętnych w stanie łaski uświęcającej będzie udzielana komunia święta o godz. 10.00, 10.30 i 11.00. Godziny uległy zmianie ze względu na uroczystości pogrzebowe.

2. Ponieważ liczba uczestniczących w pojedynczej Mszy świętej czy nabożeństwie została ograniczona do 5 osób, prosimy, by w pierwszej kolejności były to osoby, które prosiły o intencję mszalną. Zachęcamy, by brać udział w Mszach transmitowanych.

3. Zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek po wieczornej Mszy świętej. Adoracja potrwa do godz. 20.00. By dać szansę adorować każdemu, kolejne osoby będą mogły wchodzić co 15 minut, począwszy od godz. 18.45. Wejście z boku kościoła. W czasie trwania adoracji będzie można podjąć spowiedź – w tym celu prosimy zapukać do zakrystii.

4. W najbliższy pierwszy piątek miesiąca księża nie udadzą się do chorych. Prosimy członków rodzin, znajomych czy też sąsiadów o poinformowanie ich o tym.

5. W piątek nie będą sprawowane publicznie nabożeństwa Dróg Krzyżowych. Będzie jednak możliwość, by uczestniczyć w Drodze Krzyżowej poprzez transmisję video i audio na naszej stronie parafialnej w piątek o godz. 21.00.

6. Zachęcamy, by w swoich domach całymi rodzinami jednoczyć się w modlitwie różańcowej z kapłanami i osobami konsekrowanymi. Można to uczynić m. in. poprzez transmisję na naszej stronie internetowej codziennie o godz. 20.30. Oprócz transmisji głosowej jest też transmisja wideo.

7. Ksiądz Proboszcz przeszedł test na koronawirusa - wynik okazał się być negatywny. Oznacza to, że nie jest on zarażony. Informujemy przy tej okazji, że regularnie dezynfekujemy konfesjonały, klamki i ławki w naszym kościele, kapłani zaś stosują płyn dezynfekcyjny do dłoni przed udzielaniem komunii świętej.

8. Prosimy, by segregować śmieci na cmentarzu.  W przypadku bioodpadów prosimy oddzielać je od tworzyw sztucznych.

9. Biskup Diecezjalny przedłuża aż do odwołania dyspensę od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy Świętej: osobom starszym, chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem. Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Zachęcamy do transmisji na naszej stronie parafialnej.

10. Odłożone zostają spotkania grup parafialnych aż do odwołania.

11. W tym trudnym dla wszystkich czasie prosimy, by zachowując ostrożność i higienę zwrócić uwagę na osoby potrzebujące pomocy, szczególnie spośród naszych bliskich i sąsiadów. Pamiętajmy, że trwa Wielki Post. Zaistniała epidemia nie może być usprawiedliwieniem zaniedbania życia duchowego, lecz tym bardziej jest to sposobność do pogłębienia swojej wiary i wewnętrznego nawrócenia.

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ

LITURGIA DNIA