+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


Drodzy Bracia i Siostry,
Duchowieństwo i Wierni Diecezji Warszawsko-Praskiej,

Diecezja Warszawsko Praska dostępuje niezwykłego zaszczytu. Odwiedzi Ją Matka Boża w kopii obrazu Częstochowskiego, od 2 września 2017 do roku do 16 czerwca roku 2018.

Peregrynacja rozpocznie się w chwili, gdy wspominamy 300. rocznicę koronacji obrazu jasnogórskiego koronami ofiarowanymi przez Papieża Klemensa XI. Jednocześnie wspominamy stulecie objawień fatimskich, tak ciągle i zawsze aktualnych. I wreszcie z wdzięcznością wspominamy i przeżywamy srebrny jubileusz istnienia naszej Diecezji, ustanowionej w maryjne święto Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny.

Duszpasterski rok 2017/2018 przeżywamy pod hasłem nowego programu: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Tegoż Ducha i Jego dary otrzymujemy już w sakramencie Chrztu św. I zwłaszcza w Sakramencie Bierzmowania. Gdy modlimy się do Matki Bożej słowami: „Zdrowaś Maryjo łaski pełna” wyznajemy Jej napełnienie Duchem Świętym Stworzycielem, co potwierdza Anioł Gabriel w czasie Zwiastowania: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i Moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym”. Maryja jest posłana do nas „w Duchu Świętym”, niosąc Jego Dary i będąc Pośredniczką Łask. To nie Ona, lecz my przychodzimy z pustymi rękami.

Matka Boża w obrazie Częstochowskim odwiedzi nasze wioski i miasta, przejdzie koło naszych domów, zatrzyma się w naszych kościołach i kaplicach. Udzieli nam królewskiej audiencji Królowej i Matki, audiencji, której nie wolno przeoczyć. Ona wszystkich wysłuchuje i na wszystko reaguje, jeśli zwracamy się do Niej z ufnością, wiarą i nadzieją.

W ciągu krótkiej historii naszej Diecezji, to już trzeci raz, gdy Matka Boża w swoim wizerunku ukazuje się naszym oczom. Była peregrynacja Matki Bożej Fatimskiej w roku 1996 i kilka lat temu Matki Bożej Loretańskiej. Jednak zawsze jest to jedna i ta sama Maryja z Nazaretu, Matka Boża i Matka nasza. A zatem „Idźmy, tulmy się jak dziatki do serca Maryi Matki!”.

Zapraszam wszystkich – duchownych diecezjalnych i zakonnych, rodziny zakonne, ruchy i stowarzyszenia, środowiska diecezjalne, wiernych świeckich – do udziału w uroczystości rozpoczęcia peregrynacji Kopii Jasnogórskiego Wizerunku. W sobotę, 2 września, na placu przed radzymińską Kolegiatą Przemienienia Pańskiego, Eucharystią o godzinie 12.00 rozpoczniemy czas tego wyjątkowego nawiedzenia.

Z serca błogosławię

+ Abp Henryk Hoser SAC
Biskup Warszawsko-Praski

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: