W niedzielę, 22 października 2017
rozpocznie się nowy kurs przygotowujący kandydatów do posługi lektora.

Terminy spotkań cyklu 2017/2018

• 22 października
  • 26 listopada
  • 3 grudnia
  • 10 grudnia
  • 7 stycznia
  • 11 lutego
  • 18 marca
  • 15 kwietnia
  • 13 maja
  • 27 maja
  • 17 czerwca
  • 22 września

Ogólne informacje o Kursie Lektorskim

Kandydaci: Kandydatem może zostać ministrant (wiek: przynajmniej 3 klasa gimnazjum) z parafii Diecezji Warszawsko-Praskiej, który pragnie służyć Chrystusowi i Kościołowi poprzez czytanie Słowa Bożego podczas liturgii.

Zapisy: Podczas pierwszego spotkania.

Dokumenty wymagane przy zapisie: imienne skierowanie od Ks. Proboszcza z parafii miejsca zamieszkania (posługiwania).

Sprawy organizacyjne:

• Spotkania kursu odbywają się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ulicy Mehoffera 2, w niedzielę, w godzinach 14.30-17.30.
  • Obecność na spotkaniach jest obowiązkowa – możliwe są dwie nieobecności, trzecia zasadniczo oznacza rezygnację z kursu.
  • Zajęcia kursu lektorskiego obejmują wykład liturgiczny, wykład poświęcony znajomości Pisma Świętego oraz zajęcia praktyczne z fonetyki i śpiewu kościelnego. Na każde spotkanie trzeba przynieść zeszyt, długopis oraz Pismo Święte.
  • Każdy kandydat podczas trwania kursu zobowiązany jest również do dwukrotnego posługiwania na Mszy Świętej w Katedrze warszawsko-praskiej (po wcześniejszej odprawie z ceremoniarzem). Szczegóły zostaną podane na pierwszym spotkaniu.
  • Przygotowanie do posługi lektora obejmuje także udział w tygodniowych rekolekcjach. Rekolekcje będą odbywać się podczas wakacji, w gmachu Seminarium; dokładne terminy rekolekcji (kilka do wyboru) będą podane później. Udział w rekolekcjach jest warunkiem dopuszczenia do posługi lektora.
  • Szczegółowe informacje uzyskać można u Diecezjalnego Duszpasterza Lektorów – ks. Konrada Biskupa tel. 537 894 343.

Przy okazji informujemy, że Kurs dla ceremoniarzy odbędzie się po feriach zimowych. Bliższe informacje w ukażą się na stronie w styczniu.

Niezbędnik parafianina

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.