Świety na dziś

Warszawa, Boże Narodzenie 2017 r.

Wielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie i Goście,

Święty czas obchodów pamiątki narodzin dla nas Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, to szczególna sposobność do przekazania serdecznych pozdrowień i życzeń dla całej Wspólnoty diecezji warszawsko-praskiej i Gości. Czynię to po raz pierwszy jako posłany do posługi pasterskiej w naszej diecezji. Jest przy mnie w tym dziele pasterskim biskup Marek, ale także abp Henryk, bp Kazimierz i poprzez cierpienie bp Stanisław.

Święty Jan Ewangelista powiada: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wszystkim tym, którzy je przyjęli dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi”. To jest ta zasadnicza prawda, która sprawia, że wszystko nabiera właściwego sensu. Bóg przychodzi z miłości do człowieka, aby poprzez odkupienie na powrót uczynić go dzieckiem swoim.

Po przeżyciu pierwszego znaczącego Jubileuszu 25-lecia naszej diecezji wchodzimy w nowy czas, w zamyśle duszpasterskim poświęcony odkrywaniu na nowo Osoby Ducha Świętego i obowiązku chrześcijańskiego świadectwa. Pragnę, aby składane życzenia były na miarę zadań i sytuacji przeżywanej w naszej społeczności diecezjalnej, ale także narodowej.

Współbraciom w posłudze duszpasterskiej życzę światła Ducha Świętego i sił w codziennym towarzyszeniu ludziom tak, aby owocnie odkrywali swoje drogi powołania i umacniali się na nich w wierze i miłości.

Osobom życia konsekrowanego upraszam łaski żarliwego pielęgnowania darów Bożych i służenia nimi bliźnim.

Święta Narodzenia Pańskiego są ukazaniem w całej pełni zamysłu Bożego co do Wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. Tak bardzo pragnę, aby troska o te Wspólnoty była dla nas, Siostry i Bracia, zadaniem naczelnym.

Dziecię Jezus chce szczególnie uwrażliwić nas na wyjątkowy dar życia i jego realizację. Ochrona życia i troska o rodzinę – podjęte przez nas wszystkich – będą największym darem dla Kościoła, Ojczyzny i świata całego.

Przy betlejemskim żłóbku odnajdujemy wszystkie stany i dostrzegamy ludzi we wszelkim prawie położeniu i sytuacjach życiowych. Dziecię Jezus – Syn Boży – przygarnia do siebie wszystkich; nie czyni różnicy między ludźmi, rozumie słabości, leczy chorych, obdarza zaufaniem, gasi spory, onieśmiela pychę, podnosi maluczkich, czyni wszystkich swoimi siostrami i braćmi. I wystarczy dopowiedzieć – i my czyńmy jak Jezus.

Od najdawniejszych czasów, kiedy głoszono przyjście na świat Zbawiciela, mówiono, że On będzie Pokojem. Jeśli nie ma w nas i wokół nas pokoju, to znaczy, że Pan jest jeszcze daleko. A my pragniemy, aby był już w naszych progach, więcej – w naszym sercu. Pragnijmy tego z całych sił, z całego serca – dla siebie i dla innych.

Już teraz dziękuję Wam za każdy dobry odruch serca i owocne uczynki i proszę: Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą i nas wszystkich.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

Wasz biskup Romuald

Zapraszamy do słuchania

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.