+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


Warszawa, Boże Narodzenie 2017 r.

Wielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie i Goście,

Święty czas obchodów pamiątki narodzin dla nas Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego, to szczególna sposobność do przekazania serdecznych pozdrowień i życzeń dla całej Wspólnoty diecezji warszawsko-praskiej i Gości. Czynię to po raz pierwszy jako posłany do posługi pasterskiej w naszej diecezji. Jest przy mnie w tym dziele pasterskim biskup Marek, ale także abp Henryk, bp Kazimierz i poprzez cierpienie bp Stanisław.

Święty Jan Ewangelista powiada: „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wszystkim tym, którzy je przyjęli dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi”. To jest ta zasadnicza prawda, która sprawia, że wszystko nabiera właściwego sensu. Bóg przychodzi z miłości do człowieka, aby poprzez odkupienie na powrót uczynić go dzieckiem swoim.

Po przeżyciu pierwszego znaczącego Jubileuszu 25-lecia naszej diecezji wchodzimy w nowy czas, w zamyśle duszpasterskim poświęcony odkrywaniu na nowo Osoby Ducha Świętego i obowiązku chrześcijańskiego świadectwa. Pragnę, aby składane życzenia były na miarę zadań i sytuacji przeżywanej w naszej społeczności diecezjalnej, ale także narodowej.

Współbraciom w posłudze duszpasterskiej życzę światła Ducha Świętego i sił w codziennym towarzyszeniu ludziom tak, aby owocnie odkrywali swoje drogi powołania i umacniali się na nich w wierze i miłości.

Osobom życia konsekrowanego upraszam łaski żarliwego pielęgnowania darów Bożych i służenia nimi bliźnim.

Święta Narodzenia Pańskiego są ukazaniem w całej pełni zamysłu Bożego co do Wspólnoty małżeńskiej i rodzinnej. Tak bardzo pragnę, aby troska o te Wspólnoty była dla nas, Siostry i Bracia, zadaniem naczelnym.

Dziecię Jezus chce szczególnie uwrażliwić nas na wyjątkowy dar życia i jego realizację. Ochrona życia i troska o rodzinę – podjęte przez nas wszystkich – będą największym darem dla Kościoła, Ojczyzny i świata całego.

Przy betlejemskim żłóbku odnajdujemy wszystkie stany i dostrzegamy ludzi we wszelkim prawie położeniu i sytuacjach życiowych. Dziecię Jezus – Syn Boży – przygarnia do siebie wszystkich; nie czyni różnicy między ludźmi, rozumie słabości, leczy chorych, obdarza zaufaniem, gasi spory, onieśmiela pychę, podnosi maluczkich, czyni wszystkich swoimi siostrami i braćmi. I wystarczy dopowiedzieć – i my czyńmy jak Jezus.

Od najdawniejszych czasów, kiedy głoszono przyjście na świat Zbawiciela, mówiono, że On będzie Pokojem. Jeśli nie ma w nas i wokół nas pokoju, to znaczy, że Pan jest jeszcze daleko. A my pragniemy, aby był już w naszych progach, więcej – w naszym sercu. Pragnijmy tego z całych sił, z całego serca – dla siebie i dla innych.

Już teraz dziękuję Wam za każdy dobry odruch serca i owocne uczynki i proszę: Podnieś rękę, Boże Dziecię, błogosław Ojczyznę miłą i nas wszystkich.

Z modlitwą i pasterskim błogosławieństwem

Wasz biskup Romuald

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: