+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich – Wielki Post 2018

Począwszy od Wielkiego Postu 2015 roku diecezje warszawskie wspólnie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu.

W Warszawie jako wydarzenie międzydiecezjalne podejmujemy modlitwę w kościołach stacyjnych po raz czwarty. Doświadczenie minionych dwóch lat pokazuje, że wierni coraz liczniej podejmują inicjatywę tej jedynej w swoim rodzaju pielgrzymki, traktując ją jako indywidualne pogłębienie przeżywania Wielkiego Postu oraz jako przygotowanie do Triduum Paschalnego.

Bardzo prosimy duszpasterzy o przypomnienie wiernym, że Środa Popielcowa jest jednocześnie pierwszym dniem modlitwy w kościołach stacyjnych i zachęcenie do ich nawiedzania.

Ks. Dariusz Szczepaniuk
Kanclerz Kurii

Kościoły stacyjne w diecezjach warszawskich

  • 14 lutego – Środa Popielcowa – Świątynia Opatrzności Bożej (ul. Prymasa Hlonda 1, AW)
  • 15 lutego – czwartek – Parafia Bogurodzicy Maryi (ul. Powstańców Śląskich 67 D, AW)
  • 16 lutego – piątek – Parafia MB Loretańskiej (ul. Ratuszowa 5A, DW-P)
  • 17 lutego – sobota – Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (ul. Domaniewska 20, AW)
  • 18 lutego – I Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Męczennika, Katedra Warszawsko-Praska (ul. Floriańska 3, DW-P)
  • 19 lutego – poniedziałek – Parafia Bł. Władysława z Gielniowa (ul. Przy Bażantarni 3, AW)
  • 20 lutego – wtorek – Parafia Św. Faustyny (ul. Żuromińska 2, DW-P)
  • 21 lutego – środa – Parafia Św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61, AW)
  • 22 lutego – czwartek – Parafia MB Królowej Aniołów (ul. Ks. Markiewicza 1, AW)
  • 23 lutego – piątek – Parafia Św. Ojca Pio (ul. Fieldorfa 1, DW-P)
  • 24 lutego – sobota – Parafia św. Stanisława Kostki (ul. Hozjusza 2, AW)
  • 25 lutego – II Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Archikatedralna Św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8, AW)
  • 26 lutego – poniedziałek – Parafia MB z Lourdes (ul. Wileńska 69, DW-P)
  • 27 lutego – wtorek – Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP (ul. Przy Agorze 9, AW)
  • 28 lutego – środa – Parafia Św. Jakuba Apostoła (ul. Grójecka 38, AW)
  • 01 marca – czwartek – Parafia Narodzenia Pańskiego (ul. Ostrobramska 72, DW-P)
  • 02 marca – piątek – Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego (ul. Rzymowskiego 35, AW)
  • 03 marca – sobota – Parafia Nawiedzenia NMP (ul. Przyrynek 2, AW)
  • 04 marca – III Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53, DW-P)
  • 05 marca – poniedziałek – Parafia Św. Michała Archanioła (ul. Puławska 95, AW)
  • 06 marca – wtorek – Parafia Świętej Trójcy (ul. Solec 61, AW)
  • 07 marca – środa – Parafia Św. Wincentego Pallottiego (ul. Skaryszewska 12, DW-P)
  • 08 marca – czwartek – Parafia Św. Tomasza Apostoła (ul. Dereniowa 12, AW)
  • 09 marca – piątek – Parafia Podwyższenia Krzyża (ul. Słomiana 2/4, AW)
  • 10 marca – sobota – Parafia Chrystusa Króla (ul. Tykocińska 27/35, DW-P)
  • 11 marca – IV Niedziela Wielkiego Postu – Bazylika Świętego Krzyża (ul. Krakowskie Przedmieście 3, AW)
  • 12 marca – poniedziałek – Parafia Ofiarowania Pańskiego (ul. Stryjeńskich 21, AW)
  • 13 marca – wtorek – Parafia Świętej Rodziny (ul. Rozwadowska 9/11, DW-P)
  • 14 marca – środa – Parafia Św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4 A, AW)
  • 15 marca – czwartek – Parafia Wszystkich Świętych (Plac Grzybowski 3/5, AW)
  • 16 marca – piątek – Parafia MB Różańcowej (ul. Wysockiego 8, DW-P)
  • 17 marca – sobota – Parafia MB Wspomożycielki Wiernych (ul. Conrada 7, AW)
  • 18 marca – V Niedziela Wielkiego Postu – Konkatedra MB Zwycięskiej, Parafia Bożego Ciała na Kamionku (ul. Grochowska 365, DW-P)
  • 19 marca – poniedziałek – Parafia Św. Augustyna (ul. Nowolipki 18, AW)
  • 20 marca – wtorek – Parafia Najczystszego Serca Maryi (ul. Chłopickiego 2, DW-P)
  • 21 marca – środa – Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (ul. Bonifacego 9, AW)
  • 22 marca – czwartek – Parafia Św. Zygmunta (Plac Konfederacji 55, AW)
  • 23 marca – piątek – Parafia MB Nieustającej Pomocy (ul. Nobla 16, DW-P)
  • 24 marca – sobota – Parafia Zmartwychwstania Pańskiego (ul. Księcia Ziemowita 39, DW-P)
  • 25 marca – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – Parafia Wniebowstąpienia Pańskiego (ul. Komisji Edukacji Narodowej 101, AW)

Program ramowy

niedziele:

do południa

  • otwarcie kościoła 6.00 – 21.00
  • Msze Święte wg porządku w parafii
  • wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja*
  • stała całodzienna spowiedź
  • godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne*)

po południu

  • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga Krzyżowa*)
  • godz. 17.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym (w Bazylice Świętego Krzyża – godz. 18.00)
  • godz. 20.00 – Msza Święta
  • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

* nabożeństwa wg możliwości kościołów stacyjnych

dni powszednie:

do południa

  • otwarcie kościoła 6.00 – 21.00
  • Msze Święte wg porządku w parafii
  • wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja (do godz. 15.00)
  • stała całodzienna spowiedź
  • godz. 12.00 – Anioł Pański i Różaniec (tajemnice bolesne)

po południu

  • godz. 15.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego (Droga Krzyżowa)
  • godz. 19.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  • godz. 20.00 – Msza Święta
  • godz. 21.00 – Apel Jasnogórski

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: