+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


Sto lat temu, 28 kwietnia 1918 r. św. Maksymilian Maria Kolbe otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Basilio Pompilja w kościele św. Andrzeja della Valle w Rzymie, a następnego dnia odprawił pierwszą Mszę świętą w kościele św. Andrzeja delle Fratte.

Z tej okazji w sobotę, 28 kwietnia 2018 roku, w Niepokalanowie odbędzie się Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów pod hasłem: Kim jesteś? Jestem polskim księdzem katolickim!

W programie: zawierzenie Niepokalanej wspólnot, apostolatów i grup modlitewnych, modlitwy w intencji kapłanów, konferencja, oratorium maryjno-kolbiańskie, świadectwo Andrzeja Moszczyńskiego, projekcja filmu „Dwie Korony" i spotkanie z Adamem Woronowiczem, odtwórcą roli św. Maksymiliana, wieczór uwielbienia, dziękczynienie za sakrament kapłaństwa.

List św. Maksymiliana do Marii Kolbe, w którym wspomina jak doszło do tego, że otrzymał święcenia kapłańskie w trybie przyspieszonym: Najdroższa Mamo! […] Co do święceń kapłańskich przyszły one na mnie niespodziewanie. […]

Program spotkania:

  • 28 kwietnia - sobota:
powitanie, zawiązanie wspólnoty
różaniec w intencji kapłanów, konferencja
Eucharystia pod przewodnictwem bp. Rafała Markowskiego; zawierzenie Niepokalanej wspólnot, apostolatów i grup modlitewnych
oratorium maryjno-kolbiańskie i przerwa na posiłek
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Koronka do Miłosierdzia Bożego
prezentacja przybyłych wspólnot
świadectwo p. Andrzeja Moszczyńskiego
prezentacja książki Cuda św. Maksymiliana
projekcja filmu Dwie Korony
spotkanie z p. Adamem Woronowiczem, odtwórcą roli św. Maksymiliana
przerwa na posiłek
wieczór uwielbienia, dziękczynienie za sakrament kapłaństwa (animacja muzyczna: „Zespół Czwarty” ze Skierniewic
Eucharystia w intencji kapłanów
  • 29 kwietnia - niedziela: Jubileusz kapłaństwa braci z trzech prowincji franciszkańskich
Eucharystia pod przewodnictwem o. Marco Tasca - Generała Franciszkanów

Zgłoszenie grup i osób indywidualnych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 46 864 21 31

więcej na www.niepokalanow.pl

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: