facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Sto lat temu, 28 kwietnia 1918 r. św. Maksymilian Maria Kolbe otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Basilio Pompilja w kościele św. Andrzeja della Valle w Rzymie, a następnego dnia odprawił pierwszą Mszę świętą w kościele św. Andrzeja delle Fratte.

Z tej okazji w sobotę, 28 kwietnia 2018 roku, w Niepokalanowie odbędzie się Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów pod hasłem: Kim jesteś? Jestem polskim księdzem katolickim!

W programie: zawierzenie Niepokalanej wspólnot, apostolatów i grup modlitewnych, modlitwy w intencji kapłanów, konferencja, oratorium maryjno-kolbiańskie, świadectwo Andrzeja Moszczyńskiego, projekcja filmu „Dwie Korony" i spotkanie z Adamem Woronowiczem, odtwórcą roli św. Maksymiliana, wieczór uwielbienia, dziękczynienie za sakrament kapłaństwa.

List św. Maksymiliana do Marii Kolbe, w którym wspomina jak doszło do tego, że otrzymał święcenia kapłańskie w trybie przyspieszonym: Najdroższa Mamo! […] Co do święceń kapłańskich przyszły one na mnie niespodziewanie. […]

Program spotkania:

  • 28 kwietnia - sobota:
powitanie, zawiązanie wspólnoty
różaniec w intencji kapłanów, konferencja
Eucharystia pod przewodnictwem bp. Rafała Markowskiego; zawierzenie Niepokalanej wspólnot, apostolatów i grup modlitewnych
oratorium maryjno-kolbiańskie i przerwa na posiłek
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Koronka do Miłosierdzia Bożego
prezentacja przybyłych wspólnot
świadectwo p. Andrzeja Moszczyńskiego
prezentacja książki Cuda św. Maksymiliana
projekcja filmu Dwie Korony
spotkanie z p. Adamem Woronowiczem, odtwórcą roli św. Maksymiliana
przerwa na posiłek
wieczór uwielbienia, dziękczynienie za sakrament kapłaństwa (animacja muzyczna: „Zespół Czwarty” ze Skierniewic
Eucharystia w intencji kapłanów
  • 29 kwietnia - niedziela: Jubileusz kapłaństwa braci z trzech prowincji franciszkańskich
Eucharystia pod przewodnictwem o. Marco Tasca - Generała Franciszkanów

Zgłoszenie grup i osób indywidualnych: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel: 46 864 21 31

więcej na www.niepokalanow.pl