Świety na dziś

Diecezja Warszawsko-Praska

Informacje o pasterzach, parafiach i instytucjach diecezjalnych. Aktualności z terenu diecezji.
  1. W terminie 22-23 września 2018 r.oku odbędzie się XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, przeżywana pod hasłem: Rodzina Bogiem silna mocą swojego narodu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

2. 15 sierpnia 2018 roku Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Ossowie w kościele Matki Bożej przy Cmentarzu Poległych Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński odprawił Mszę Świętą. Była to jednocześnie 98. rocznica Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczęły się modlitwą przy Krzyżu Pamięci księdza majora Ignacego Skorupki.

3. 12 sierpnia 2018 roku rozpoczęły się uroczystości 98. rocznicy Bitwy pod Ossowem, które zainaugurowała Msza Święta w kaplicy, celebrowanej przez Ks. Bp. Romualda Kamińskiego. W homilii Biskup Warszawsko-Praski przypomniał wiernym, że sprawowanie Eucharystii nigdy się nie kończy.

4. Siostry Loretanki, kustoszki diecezjalnego sanktuarium MB Loretańskiej, zapraszają na doroczne uroczystości odpustowe. W tym roku będą one połączone z pobłogosławieniem nowej świątyni.

5. Zapraszamy na rekolekcje Maryjne dla zelatorów Kół Żywego Różańca DW-P. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rekolekcji.

6. Publikujemy informacje dotyczące centralnych uroczystości liturgicznych związanych z obchodami 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku - „Cudu nad Wisłą”.

7. 10 sierpnia 2018 roku rozpoczęła się 13 Warszawska Pielgrzymka Rowerowa. W ciągu pięciu dni pątnicy będą mieli do przejechania ponad 315 kilometrów, czyli średnio ok. 65 km dziennie. Średnie odcinki będą liczyć ok. 20 km. Pielgrzymkę zainaugurowała Msza św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze, której przewodniczył bp warszawsko-praski.

8. Informujemy o śmierci i pogrzebie śp. Zofii Jachacy, Żony śp. Stanisława Jachacego, wieloletniego pracownika WMSD, kierowcy bp. Kazimierza Romaniuka, związanego z Diecezją Warszawsko-Praską od początku jej istnienia do chwili śmierci w lipcu 2016 roku.

9. 7 sierpnia 2018 roku w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce miała miejsce Msza Święta dla pielgrzymów 35. Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk. Biskup pomocniczy diecezji warszawsko - praskiej przeszedł etap wspólnie z pielgrzymami.

10. Klasztor i Wydawnictwo Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej inicjatywy.

Zapraszamy do słuchania

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00