Diecezja Warszawsko-Praska

Informacje o pasterzach, parafiach i instytucjach diecezjalnych. Aktualności z terenu diecezji.
  1. Publikujemy treść Orędzia Papieża Franciszka na XXXIII ŚDM: Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga (Łk 1,30)

2. - Każdy dzień Wielkiego Postu jest ważny. Każdy dzień, jak kolejna stacja wyznacza niemalże kolejne etapy, z których niektóre jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, a inne odkrywamy - mówił bp Marek Solarczyk podczas Mszy Świętej w Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika.

3. - Każdy z nas jest ciągle obarczony trudnością, że potrafimy odejść, osłabnąć. A Bóg staje i mówi spróbuj spojrzeć na to jeszcze raz, włączając całe swoje życie - mówił bp Marek Solarczyk podczas Mszy Świętej i spotkania z animatorami Rodzinnych Kół Żywego Różańca

4. Jak co roku rozprowadzane są w parafiach w okresie Wielkiego Postu, a dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na cele statutowe diecezjalnej Caritas, czyli na pomoc najuboższym mieszkańcom naszej diecezji.

5. 20 lutego 2018 roku bp Romuald Kamiński przewodniczył uroczystej Mszy św. w parafii św. Faustyny na stołecznym Bródnie. Tamtejsza świątynia była kolejnym kościołem stacyjnym Wielkiego Postu w stolicy.

6. Skarbonki na Jałmużnę Wielkopostną i plakaty akcji można odbierać w Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

7. Publikujemy materiały ze spotkania, które miało miejsce 15 lutego 2018 roku. Odbywało się w Auli Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej. Prelegentem spotkania Sióstr Przełożonych żeńskich domów zakonnych był ks. Grzegorz Zagórowski.

8. W 187. rocznicę Bitwy o Olszynkę Grochowską oraz 93. rocznicę erygowania parafii p.w. Najczystszego Serca Maryi - uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego. Po Mszy Świętej - przemarsz do Alei Chwały.

9. Duszpasterstwo Akademickie ARKA zaprasza na spotkanie z red. Grzegorzem Górnym – znanym dziennikarzem, publicystą, autorem książek. Spotkanie o Fatimie, cudzie Całunu Turyńskiego i mocy relikwii.

10. Serdecznie zapraszamy na seminarium tematyczne „50-lecie Humanae vitae” - 19 lutego (godz. 18.30) – Po półgodzinnym wykładzie dotyczącym fragmentów encykliki moderowana dyskusja (protokołowana). Gościem pierwszego z pięciu spotkań będzie abp Henryk Hoser, biskup senior diecezji warszawsko-praskiej. Miejsce – UKSW, kampus ul. Wóycickiego 1/3, BUDYNEK 21, (Audytorium maximum), sala nr 327, 3 piętro.

Zapraszamy do słuchania

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.