There are no images available in the gallery.

Diecezja Warszawsko-Praska

Informacje o pasterzach, parafiach i instytucjach diecezjalnych. Aktualności z terenu diecezji.
  1. „Nasze powołanie to nie jest nasza zasługa. To dar, który przyjmujemy z radością i wdzięcznością. Tylko tak będziemy postępowali w sposób godny powołania. – mówił w homilii Ks. Abp Henryk Hoser SAC podczas Mszy Świętej inaugurującej rok formacyjny w Diecezji Warszawsko–Praskiej.

2. Siostry Loretanki zapraszają na pierwszy po wakacjach cykl rekolekcji. Tym razem tematem będzie pogłębienie osobistej więzi z Bogiem.

3. Publikujemy prośbę Przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski o odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w parafiach w niedzielę 24 września 2017 roku.

4. Informujemy o śmierci i pogrzebie ks. prof. Adama Janusza Frankowskiego, wybitnego polskiego biblisty.

5. Zgodnie z prawem kanonicznym Ks. Bp Romuald Kamiński objął urząd koadiutora Diecezji Warszawsko-Praskiej. Procedura odbyła się w siedzibie kurii w obecności biskupa diecezjalnego - Ks. Abp. Henryka Hosera SAC oraz członków kolegium konsultorów.

6. Zapraszamy do obejrzenia specjalnego wydania Tematu Dnia Salve TV, którego gości byli Ks. Abp Henryk Hoser SAC oraz Ks. Bp Romuald Kamiński, ogłoszony 14 września tego roku biskupem koadiutorem Diecezji Warszawsko-Praskiej, rozmowę poprowadzi Mateusz Dzieduszycki - Rzecznik Prasowy DW-P.

7. Parafia św. Ojca Pio zaprasza na tradycyjny Festyn: Pożegnanie Lata na Gocławiu. Tegoroczna uroczystość powiązana jest z uroczystościami odpustowymi ku czci św. Ojca Pio z Pietrelciny w roku 130. rocznicy Jego urodzin oraz uroczystością nadania Kościołowi Parafialnemu tytułu Sanktuarium dedykowanego Świętemu.

8. Siostry Uczennice Krzyża tradycyjnie zapraszają na Dzień dla Rodziny na warszawskiej Pradze. Jak zawsze spotkanie odbędzie się na terenie Parafii MB z Lourdes (ul. Wileńska 69). Serdecznie zapraszamy.

9. - Młodzi, jesteście od dzisiaj gospodarzami Ducha Świętego. Nie zagubcie tego. Niech ten obraz, przed obliczem Matki będzie okazją do tego, aby zobaczyć, jakich tajemnic zostaliśmy gospodarzami, gospodyniami - mówił w homilii Ks. Bp Marek Solarczyk podczas peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej w Kamieńczyku.

10. Maryja chce nas prowadzić tam, gdzie jest nasz cel ostateczny - mówił w homilii Ks. Abp Henryk Hoser SAC podczas peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej 14 września 2017 roku.