+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


Diecezja Warszawsko-Praska

Informacje o pasterzach, parafiach i instytucjach diecezjalnych. Aktualności z terenu diecezji.
  1. W terminie 22-23 września 2018 r.oku odbędzie się XXXIV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, przeżywana pod hasłem: Rodzina Bogiem silna mocą swojego narodu. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem.

  2. 15 sierpnia 2018 roku Uroczystość Wniebowzięcia NMP w Ossowie w kościele Matki Bożej przy Cmentarzu Poległych Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński odprawił Mszę Świętą. Była to jednocześnie 98. rocznica Bitwy Warszawskiej. Uroczystości rozpoczęły się modlitwą przy Krzyżu Pamięci księdza majora Ignacego Skorupki.

  3. 12 sierpnia 2018 roku rozpoczęły się uroczystości 98. rocznicy Bitwy pod Ossowem, które zainaugurowała Msza Święta w kaplicy, celebrowanej przez Ks. Bp. Romualda Kamińskiego. W homilii Biskup Warszawsko-Praski przypomniał wiernym, że sprawowanie Eucharystii nigdy się nie kończy.

  4. Siostry Loretanki, kustoszki diecezjalnego sanktuarium MB Loretańskiej, zapraszają na doroczne uroczystości odpustowe. W tym roku będą one połączone z pobłogosławieniem nowej świątyni.

  5. Zapraszamy na rekolekcje Maryjne dla zelatorów Kół Żywego Różańca DW-P. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami rekolekcji.

  6. Publikujemy informacje dotyczące centralnych uroczystości liturgicznych związanych z obchodami 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej 1920 roku - „Cudu nad Wisłą”.

  7. 10 sierpnia 2018 roku rozpoczęła się 13 Warszawska Pielgrzymka Rowerowa. W ciągu pięciu dni pątnicy będą mieli do przejechania ponad 315 kilometrów, czyli średnio ok. 65 km dziennie. Średnie odcinki będą liczyć ok. 20 km. Pielgrzymkę zainaugurowała Msza św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze, której przewodniczył bp warszawsko-praski.

  8. Informujemy o śmierci i pogrzebie śp. Zofii Jachacy, Żony śp. Stanisława Jachacego, wieloletniego pracownika WMSD, kierowcy bp. Kazimierza Romaniuka, związanego z Diecezją Warszawsko-Praską od początku jej istnienia do chwili śmierci w lipcu 2016 roku.

  9. 7 sierpnia 2018 roku w parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce miała miejsce Msza Święta dla pielgrzymów 35. Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Marek Solarczyk. Biskup pomocniczy diecezji warszawsko - praskiej przeszedł etap wspólnie z pielgrzymami.

  10. Klasztor i Wydawnictwo Ojców Franciszkanów w Niepokalanowie zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Spotkaniu Dzieci. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej inicjatywy.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: