Diecezja Warszawsko-Praska

Informacje o pasterzach, parafiach i instytucjach diecezjalnych. Aktualności z terenu diecezji.
  1. W poniedziałek, 18 czerwca 2018 roku w Auli Kurialnej Księża odebrali dekrety związane z tegorocznymi zmianami personalnymi w obsadzie placówek duszpasterskich oraz w ramach innych funkcji i urzędów diecezjalnych.

2. Po zakończeniu Nawiedzenia Diecezji Warszawsko-Praskiej przez peregrynacyjną Kopię Ikony Jasnogórskiej, rozpoczynamy diecezjalne dzieło nieustającej modlitwy.

3. Uroczystość na zakończenie Nawiedzenia Kopii Obrazu Matki Bożej Czestochowskiej odbędzie się już 16 czerwca (sobota) 2018 roku w Warszawie, w parafii Najczystszego Serca Maryi przy ul. Chłopickiego 2 (Plac Szembeka).

4. 12 czerwca 2018 roku peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej odbyła się w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. - Ten obraz peregrynuje po polskiej ziemi 62 lata. Dopiero po raz pierwszy przybywa tutaj, do szpitala, który istnieje 37 lat - mówił ks. Arkadiusz Zawistowski, krajowy duszpasterz Służby Zdrowia

5. 10 czerwca 2018 roku w całej Polsce odbywały się marsze dla życia i rodziny. W podwarszawskich Ząbkach rozpoczął się Mszą Świętą w kościele Zesłania Ducha Świętego. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko - praskiej. Organizatorem marszu „Kierunek Życie i Rodzina” była Fundacja „Wzrastaj, Edukacja, Kultura, Sport”.

6. Informujemy o decyzji MON awansującej do stopnia podpułkownika śp. ks. kan. Krzysztofa Krzesińskiego. Decyzja zostanie ogłoszona podczas dziękczynnej Eucharystii w Gliniance.

7. 10 czerwca 2018 roku odbyły się uroczystości z okazji 500-lecia kościoła pw. św. Jakuba Apostoła na warszawskim Tarchominie. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko - praskiej.

8. W siedzibie Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej ośmiu Księży Neoprezbiterów odebrało dekrety kierujące ich na pierwsze placówki duszpasterskie.

9. 9 czerwca 2018 roku w katedrze pw. św Michała Archanioła i Floriana Męczennika miała miejsce peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Z tej okazji uroczystej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił bp Romuald Kamiński, ordynariusz diecezji warszawsko - praskiej

10. KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA serdecznie zaprasza na sesję dla dziennikarzy poświęconą 50. rocznicy ogłoszenia encykliki papieża Pawła VI „Humanae vitae”.12 czerwca 2018 r. godz. 11. 30 – 13.00 Sekretariat KEP, Skwer. Kard. Wyszyńskiego 6, Warszawa, sala nr 16

Zapraszamy do słuchania

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00