There are no images available in the gallery.

Diecezja Warszawsko-Praska

Informacje o pasterzach, parafiach i instytucjach diecezjalnych. Aktualności z terenu diecezji.
  1. Po raz siedemnasty w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej klerycy roku trzeciego będą wystawiać sztukę teatralną. W tym roku na warsztat wzięto dzieło w reżyserii i według scenariusza p. Piotra Furmana, aktora warszawskiego teatru Rampa.

2. 18 listopada 2017 r. w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Otwocku-Mlądzu miała miejsce uroczysta peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Bp Romuald Kamiński.

3. 17 XI 2017 roku Szkoła Podstawowa nr 312 im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Warszawie obchodziła 35 - lecie powstania. W uroczystościach wziął udział Ks. Bp Marek Solarczyk, Biskup Pomocniczy Diecezji Warszawsko-Praskiej.

4. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w &. Festiwalu Chrześcijańskie Granie.

5. Parafia Dobrego Pasterza zaprasza na jedyny w swoim rodzaju koncert, organizowany we współpracy z Urzędem Dzielnicy Warszawa-Wawer.

6. Abp Henryk Hoser, bp Rafał Markowski i bp Carlos Mendoza z Wenezueli wzięli udział w czwartek we wspólnym przygotowaniu pierogów dla osób ubogich korzystających z pomocy jadłodajni Caritas archidiecezji warszawskiej przy ul. Żytniej.Zainaugurowano w ten sposób „Tytkę charytatywną” - akcję przygotowaną przed Światowym Dniem Ubogich, który będzie obchodzony w niedzielę 19 listopada.

7. W ramach obchodów święta niepodległości strażacy z terenu Mazowsza spotkali się w katedrze warszawsko-praskiej, by wspólnie modlić się intencji Ojczyzny oraz za tych którzy polegli w walce o wolności i suwerenność Polski. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Bp Romuald Kamiński.

8. 25 listopada 2017 roku w godzinach 10.00-17.30 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej (ul. Mehoffera 2, Warszawa-Tarchomin) odbędzie się IV konferencja z cyklu „W kręgu nauki”. Tym razem wybitni przedstawiciele świata nauki podejmą temat „Szczepienia – między nauką a ideologią”.

9. Potrzebna jest szeroko zakrojona pomoc dla poszkodowanych w wybuchu i pożarze przy ul. Siedleckiej 34 - Caritas DW-P uruchamia konto, na które można dokonywać wpłat.

10. Zachodzące przemiany społeczne i kulturowe oraz postępująca sekularyzacja życia dotykają także liturgii. Przyczyna tego zjawiska tkwi przede wszystkim w fałszywym poczuciu wolności oraz nieznajomości nauki Kościoła. Wierni mają prawo, aby władza kościelna sprawowała kierownictwo nad świętą liturgią, aby liturgia nie była postrzegana jako prywatna własność kogokolwiek, ani samego celebransa, ani wspólnoty, w której sprawuje się sakramenty.