www.parafiakarczew.pl

facebook_page_plugin
Słuchaj Mszy Świętej
Liturgia dnia

Ks. Sobczyk Andrzej

Parafia pochodzenia

Św. Mikołaja BM, Tarczyn, AW

08 czerwca 1986 r., Kard. Józef Glemp, AW

Data imienin

30 listopada

Studia, tytuły zawodowe, stopnie i tytuły naukowe

ex universa, WMSD,

Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)

wikariusz, Św. Wojciecha BM, Maków, Diec. Łowicka, 16.06.1986 –15.06.1989

wikariusz, Św. Wita, Karczew, 15.06.1989 – 27.06.1992

wikariusz, Św. Michała Arch. i Św. Floriana Męczennika, Warszawa-Praga, 27.06.1992 – 30.06.1995

wikariusz, MB Zwycięskiej, Warszawa-Rembertów, 30.06.1995 – 26.06.1998

wikariusz, Przemienienia Pańskiego, Radzymin, 26.06.1998 – 30.06.2000

wikariusz, Św. Marka Ew., Warszawa-Targówek, 30.06.2000 – 29.06.2002

wikariusz, Św. Ap. Jana i Pawła, Warszawa-Gocław, 29.06.2002 – 20.06.2003

proboszcz, Św. Wojciecha BM, Jeruzal Miński, 20.06.2003 – 28.08.2011

proboszcz, Św. Wita, Karczew, od 28.08.2011

Odznaczenia

podział diecezji, z AW, 25.03.1992

moderator diecezjalny, Legion Maryi, 30.08.1993 –18.11.2005

przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 24.12.2009

Ks. Krawczyk Łukasz

Parafia pochodzenia

Św. Stanisława BM, Postoliska

Data i szafarz święceń, wyświęcony

11 czerwca 2011 r., Abp Henryk Hoser SAC

Data imienin

18 października

Studia, tytuły zawodowe, stopnie i tytuły naukowe

magister, PWTW, teologia ogólna, 2011

Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)

wikariusz, Wniebowzięcia NMP, Kamieńczyk, 28.08.2011– 26.08.2016

wikariusz, Św. Michała Arch., Nowy Dwór Mazowiecki, 26.08.2016 – 31.12.2017

rezydent, NMP Matki Łaski Bożej, Halinów, 01.01.2018 – 26.08.2018, urlop zdrowotny i ew. pomoc duszpasterska

wikariusz, Św. Wita, Karczew, od 26.08.2018

urlop zdrowotny, od 01.01.2018

Ks. Sztreja Michał

Parafia pochodzenia

Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Legionowo

Data i szafarz święceń, wyświęcony

02 czerwca 2018 r., Bp Romuald Kamiński

Data imienin

29 września

Studia, tytuły zawodowe, stopnie i tytuły naukowe

magister, PWTW, Nowy Testament, 15.05.2018

Przebieg posługi kapłańskiej (parafie)

wikariusz, Św. Wita, Karczew, od 26.08.2018

 

Tutaj znajdziesz sylwetki księży którzy pracowali w naszej parafii.


 

Proboszczowie

Ks. Nowosielski Wiesław Daniel, 24.06.1999 – 28.08.2011
Ks. Sienkiewicz Sylwester, 09.08.1984 – 23.06.1999
† Ks. Święcki Edward, 18.12.1953 – 09.08.1984
Ks. Stolarski Józef, 09.01.1926 –14.08.1953
Ks. Tacikowski Feliks, 02.04.1922 – 06.12.1925
Ks. Pogorzelski Michał, 27.04.1918 – 02.04.1922
Ks. Żaboklicki Władysław, 01.07.1916 – 24.02.1918
Ks. Ostrowski Klemens, 01.11.1911– 01.07.1916
Ks. Żaboklicki Władysław, 01.02.1906 – 01.11.191
Wikariusze
Ks. Bieniecki Przemysław, 29.08.2010 – 26.08.2018
Ks. Wąsowski Andrzej, 29.08.2011– 26.08.2018
Ks. Ostanek Norbert, 29.08.2009 – 28.08.2011
Ks. Kamola Tomasz Jacek, 01.07.2006 – 29.08.2010
Ks. Rogowski Paweł, 24.02.2008 – 29.08.2009
† Ks. Wielgolewski Sławomir, 01.07.2006 – 24.02.2008
Ks. Jasionek Wojciech, 01.07.2005 – 01.07.2006
Ks. Szałkowski Cezary Robert, 29.06.2002 – 01.07.2006
Ks. Kot Roman, 28.06.2003 – 01.07.2005
Ks. Rajski Zbigniew, 30.06.2001– 28.06.2003
† Ks. Cymerman Paweł, 24.06.1999 –18.06.2002
Ks. Chaciński Michał, 24.06.1999 –18.06.2001
Ks. Budzyński Krzysztof, 28.06.1997 – 01.07.1999
Ks. Lipiński Radosław, 28.06.1996 – 01.07.1999
Ks. Wyszomierski Jarosław, 30.06.1994 – 28.06.1997
Ks. Popis Stanisław, 22.06.1992 – 22.06.1996
Ks. Józefczyk Jan, 19.08.1991– 22.06.1994
Ks. Sobczyk Andrzej, 15.06.1989 – 27.06.1992
Ks. Michalczyk Grzegorz, 21.06.1990 –19.08.1991
Ks. Rawa Jan, 10.06.1987 – 21.06.1990
Ks. Popiel Jan, 16.06.1986 –15.06.1989
Ks. Jędrzejewski Jerzy, 15.06.1985 –10.06.1987
Ks. Florek Stanisław, 15.06.1985 –16.06.1986
Ks. Gajewski Marek, 10.06.1983 –16.06.1986
Ks. Gałecki Tadeusz, 13.06.1984 –15.06.1985
Ks. Sienkiewicz Sylwester, 31.05.1982 – 09.08.1984, z prawem następstwa
Ks. Skonieczny Wiesław, 25.05.1981–10.06.1983
Ks. Łagowski Wojciech, 28.05.1979 – 31.05.1982
Ks. Cholewa Maciej, 06.06.1977 – 25.05.1981
Ks. Pietroń Józef, 07.06.1976 – 25.05.1979
Ks. Okurowski Waldemar, 05.06.1973 – 28.05.1977
Ks. Wójtowicz Marcin Stanisław, 17.06.1974 –14.08.1976
Ks. Krupa Konrad, 05.06.1973 – 08.06.1974
Ks. Szadkowski Tadeusz, 10.06.1972 – 05.06.1973
Ks. Szmołda Ryszard, 01.06.1969 – 05.06.1973
Ks. Lech Stanisław, 01.06.1971–10.06.1972
Ks. Hass Józef, 01.06.1967 – 01.06.1971
Ks. Sienkiewicz Sylwester, 28.05.1965 – 01.06.1969
Ks. Zembrzuski Stefan, 08.06.1964 – 01.06.1967
Ks. Pisarek Stanisław, 08.06.1964 –11.06.1965
Ks. Kolis Kazimierz, 10.08.1963 – 08.06.1964
† Ks. Rogatko Zbigniew, 01.06.1963 – 08.06.1964
Ks. Szefler Bernard, 06.12.1962 – 28.08.1963
Ks. Głuszcz Franciszek, 02.09.1961– 01.06.1963
Ks. Płaszczyński Bronisław, 07.06.1962 – 06.12.1962
Ks. Hahn Władysław SAC, 19.05.1962 – 01.07.1962
Ks. Szczypiński Henryk, 19.06.1961– 07.06.1962
Ks. Jaworek Bogdan, 03.08.1959 – 02.09.1961
Ks. Chyrek Stanisław, 10.08.1957 – 03.08.1959
Ks. Skotnicki Tadeusz, 20.12.1956 –10.08.1957
Ks. Matulka Marian, 11.08.1955 – 20.12.1956
Ks. Załuska Henryk, 02.05.1954 –11.08.1955
† Ks. Luft Andrzej, 30.01.1949 –16.10.1954
† Ks. Makowski Jan, 20.12.1952 – 21.05.1954
Ks. Zawitkowski Stanisław, 20.08.1946 – 30.01.1949
Ks. Kalinowski Leon, 16.06.1946 – 20.08.1946
† Ks. Góźdź Franciszek, 10.05.1945 –16.06.1946
Ks. Zieliński Zygmunt, 1943 –10.05.1945
Bp Miziołek Władysław, 1940 –1944
Ks. Krupiński Józef, 1939 –1939
Ks. Hofman Adam, 1938 –1938
Ks. Penkała Jan, 1938 –1938
Ks. Paciorkiewicz Eugeniusz, 1937 –1937
† Ks. Bogusz Feliks, 1936 –1936
Ks. Owczarek Stanisław, 1935 –1935
Ks. Chmielewski Zygmunt, 1934 –1934
Ks. Witek Józef, 1934 –1934
Ks. Rozbiewski Jan, 1927 –1933
Ks. Marcinkowski Władysław, 1925 –1926
Ks. Kamiński Zbigniew, 1923 –1925
† Ks. Kwasiborski Henryk, 01.09.1921– 01.03.1923
Ks. Dawidczyk Adam, 1923 –1923
† Ks. Biernacki Aleksander, 01.06.1918 –16.03.1921
Rezydent
† Ks. Święcki Edward, 09.08.1984 – 28.10.1996 (†)
Pomagający duszpastersko
Ks. Rozbicki August SAC, 1961–1971, kapelan „Anielina”
Ks. Janecki Antoni SAC, 1956 –1961, kapelan „Anielina”
Ks. Zimiński Stanisław, 1948 –1956, kapelan DPS „Dźwignia”
Ks. Karpowicz Witold, 1948 –1955

Adres parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. Władysława Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
telefon: 22 780 65 19

Kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku od 1630 do 1800.

W sobotę oraz w dni świąteczne - kancelaria nieczynna.

tel. 22 780 65 19