There are no images available in the gallery.

Niezapomniany był przyjazd ks. Prymasa Kardynała St. Wyszyńskiego. W dniu 11 marca 1979 r. Karczew obchodził Dzień Dziękczynienia za wybór na Ojca Świętego naszego roda­ka, ks. kardynała Karola Wojtyły, oraz za 30-lecie służby prymasowskiej ks. kardynała Wy­szyńskiego. Księdzu Kardynałowi towarzyszyli ks. Bp Wł. Miziołek, księża prałaci - Stefan Pio­trowski i Stanisław Markowski.

Przybyło też duchowieństwo dekanalne z ks. Dziekanem Stanisławem Marczukiem. Mimo opadów deszczu i śniegu uroczystość zgromadziła wielotysięczna rzesze wiernych. Kazanie wygłosił ks. Prymas, Mszę św. celebrował ks. Bp Wł. Miziołek, w kon­celebrze byli ks. Proboszcz obchodzący 25-lecie swojej pracy w Karczewie, oraz Księża: Józef Hass, Waldemar Okurowski i Józef Pietroń, byli wikariusze. Całością obrzędów kiero­wał ks. Maciej Cholewa ówczesny wikariusz-prefekt Karczewski.

Na upamiętnienie Dni Dziękczynienia Komitet, dopomagający w zorganizowaniu uroczystości przygotował medalion wyobra­żający spotkanie Ojca Św. Jana Pawła II z Prymasem Polski ks. Kardynałem Wyszyńskim. Te dwie postacie są otoczone wieńcem w połowie cierniowym, w połowie laurowym. Przed Ofiarowaniem członkowie Komitetu wręczyli medalion na ręce ks. Prymasa dla Ojca Świętego z prośbą o przekazanie, gdy przyjedzie On do Ojczyzny. Prymas zapewnił, że wręczy medalion Ojcu Świętemu w czasie Jego pielgrzymki do Polski.

Źródło: broszura "250 lat Kościoła św. Wita w Karczewie"

W  ostatnia niedzielę czerwca 1983 r. z okazji jubileuszu 250-lecia konsekracji naszej świątyni głównym gościem był sam Prymas Polski. J. Em. Ks. Kardynał Józef Glemp w towarzystwie J. Eksc. ks. Władysława Miziołka.

W tym szczególnie uroczystym dniu głównym celebransem mszy był ks. Bp. Władysław Miziołek. Natomiast homilię z zabytkowej ambony w kształcie łodzi wygłosił dostojny gość- Ks. Prymas Glemp. W kościele podczas tej uroczystości byli obecni niektórzy księża, którzy wcześniej służyli w naszej parafii. Wyjątkowym też gościem była siostra prezydenta Stanów Zjednoczonych J. Kennedy’ego, z mężem i synami.

W czasie uroczystości w kościele znajdowała się kamera telewizji amerykańskiej NBC-News oraz wiele reporterów agencji zachodnich.

Źródło: broszura "250 lat Kościoła św. Wita w Karczewie"

Wakacyjny porządek Mszy św.

Wakacyjny porządek Mszy św. w dni powszednie w lipcu i sierpniu. Msza św. w dni powszednie o godz. 7.30 rano i o 18.00 wieczorem, 20 min. przed Mszą św. będzie spowiedź święta. Prządek Mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian.