+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


Niezapomniany był przyjazd ks. Prymasa Kardynała St. Wyszyńskiego. W dniu 11 marca 1979 r. Karczew obchodził Dzień Dziękczynienia za wybór na Ojca Świętego naszego roda­ka, ks. kardynała Karola Wojtyły, oraz za 30-lecie służby prymasowskiej ks. kardynała Wy­szyńskiego. Księdzu Kardynałowi towarzyszyli ks. Bp Wł. Miziołek, księża prałaci - Stefan Pio­trowski i Stanisław Markowski.

Przybyło też duchowieństwo dekanalne z ks. Dziekanem Stanisławem Marczukiem. Mimo opadów deszczu i śniegu uroczystość zgromadziła wielotysięczna rzesze wiernych. Kazanie wygłosił ks. Prymas, Mszę św. celebrował ks. Bp Wł. Miziołek, w kon­celebrze byli ks. Proboszcz obchodzący 25-lecie swojej pracy w Karczewie, oraz Księża: Józef Hass, Waldemar Okurowski i Józef Pietroń, byli wikariusze. Całością obrzędów kiero­wał ks. Maciej Cholewa ówczesny wikariusz-prefekt Karczewski.

Na upamiętnienie Dni Dziękczynienia Komitet, dopomagający w zorganizowaniu uroczystości przygotował medalion wyobra­żający spotkanie Ojca Św. Jana Pawła II z Prymasem Polski ks. Kardynałem Wyszyńskim. Te dwie postacie są otoczone wieńcem w połowie cierniowym, w połowie laurowym. Przed Ofiarowaniem członkowie Komitetu wręczyli medalion na ręce ks. Prymasa dla Ojca Świętego z prośbą o przekazanie, gdy przyjedzie On do Ojczyzny. Prymas zapewnił, że wręczy medalion Ojcu Świętemu w czasie Jego pielgrzymki do Polski.

Źródło: broszura "250 lat Kościoła św. Wita w Karczewie"

W  ostatnia niedzielę czerwca 1983 r. z okazji jubileuszu 250-lecia konsekracji naszej świątyni głównym gościem był sam Prymas Polski. J. Em. Ks. Kardynał Józef Glemp w towarzystwie J. Eksc. ks. Władysława Miziołka.

W tym szczególnie uroczystym dniu głównym celebransem mszy był ks. Bp. Władysław Miziołek. Natomiast homilię z zabytkowej ambony w kształcie łodzi wygłosił dostojny gość- Ks. Prymas Glemp. W kościele podczas tej uroczystości byli obecni niektórzy księża, którzy wcześniej służyli w naszej parafii. Wyjątkowym też gościem była siostra prezydenta Stanów Zjednoczonych J. Kennedy’ego, z mężem i synami.

W czasie uroczystości w kościele znajdowała się kamera telewizji amerykańskiej NBC-News oraz wiele reporterów agencji zachodnich.

Źródło: broszura "250 lat Kościoła św. Wita w Karczewie"

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: