+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

There are no images available in the gallery.

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje maryjne, które maja przygotować nas na nawiedzenie obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Poprowadzi je o. Waldemar Kowalczyk, paulin, zaplanujmy sobie te dwa dni, by skorzystać z czasu łaski, by spotkanie z Maryją zaowocowało wszelkim dobrem w naszych sercach, małżeństwach, rodzinach. Po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla starszej grupy kandydatów, w kościele katecheza dla rodziców kandydatów starszej grupy.
 2. Jutro o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W czwartek w czasie nawiedzenia Obrazu Matki Bożej o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie"
 4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie modlitewno-formacyjne z adoracją Najświętszego Sakramentu. Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 5. Pod inicjatywą ustawodawczą "Zatrzymaj aborcję" podpisało się 150 naszych parafian, serdeczne "Bóg zapłać".
 6. Składamy serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na remont organów: 500 zł. od K.Ż.R. p.w. św. Cecylii, oraz jedną ofiarę bezimienną. 
 7. W ubiegłą niedzielę na pomoc naszym braciom i siostrom prześladowanym za wiarę zebraliśmy kwotę 1600 zł. Serdeczne "Bóg zapłać".
 8. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa i aktu poświecenia O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu. Za publiczne odmówienie tego aktu możemy uzyskać poz zwykłymi warunkami odpust zupełny.
 9. Za tydzień, na nowej plebanii o godz. 16.45 katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla dziewcząt młodszej grupy a po Mszy św. dla chłopców młodszej grupy, spotkanie dla rodziców kandydatów młodszej grupy w kościele po Mszy św. wieczornej.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja, działające w naszej parafii organizuje doroczną pielgrzymkę do Torunia w sobotę 2 grudnia br. Szczegóły u pani Agnieszki w pralni.
 11. Zapraszamy na rekolekcje maryjne z ojcem Jamesem Manjakalem, szczegóły na ulotkach wyłożonych obok puszki "Jezu, ufam Tobie".
 12.  W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • JEZUS CZEKA NA ULICY - o człowieku, który dzisiaj poświęcił się pomocy bezdomnym i innym ludziom w potrzebie - pisze w swoim reportażu Irena Świerdzewska.
 • GDY ŚMIERĆ POMYLI DRZWI - jak człowiek, nawet ocalony przed aborcją, nosi jej znamię przez całe życie? - opisuje Monika Odrobińska.
 • MYŚLI NA JESIEŃ - listopadowymi refleksjami nad życiem dzieli się poeta i filozof, ks. prof. Jan Sochoń.
 1. Dziś przed naszym kościołem, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc naszym braciom i siostrom prześladowanym za wiarę.O godz. 10.30 Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. O godz. 17.15 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
 2. Jutro o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W środę o godz. 16.45 Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjno-modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę serdeczne zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św.wieczornej na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla młodzieży starszej grupy, w kościele natomiast spotkanie z rodzicami młodzieży starszej grupy. Młodsza grupa ma spotkanie w niedzielę 26 listopada, dziewczęta o godz. 16.45 na nowej plebanii, chłopcy po Mszy św. wieczornej, rodzice natomiast w kościele po Mszy św. wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
 7. Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej składa na serdeczne podziękowanie za dar serca złożony na rzecz hospicjum św. Patryka i hospicjum domowego "Empatia". Podczas kwesty w niedziele 29 października zebrano 1676 zł., które będą przeznaczone na bieżące potrzeby hospicjów.
 8. W sobotę 18 listopada odbędzie się akcja poboru krwi. Ekipa medyczna będzie oczekiwała na dawców na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie, rejestracja będzie w holu głównym Urzędu w godz. od 10.00 do 14.00. Chcąc wziąć udział w akcji należy mieć przy sobie dowód osobisty, panowie mogą oddawać krew nie częściej niż co osiem tygodni, a panie nie częściej niż co trzy miesiące.
 9. Prosimy o zabieranie zaproszeń na nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 10. W tym tygodniu pan Bernard, nasz organista będzie roznosił opłatki w następującym porządku, od godz. 10.00. Poniedziałek - ul. Armii Krajowej, wtorek - Karczówek, Ogrodowa, Przechodnia, Spokojna, Kwiatowa, środa - Podlaska, Akacjowa, Wschodnia, Brzozowa, Jagodne, czwartek - Piłsudskiego, Słowackiego, piątek - Świderska, Górna, sobota - Częstochowska.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • TOŻSAMOŚĆ: POLSKA - o cechach polskiej tożsamości, czy jest ona atutem, czy ciężarem? - mówi prof. Andrzej Nowak w rozmowie z Moniką Odrobińską.
 • PRZYKŁAD POCIĄGA - jak nasz Różaniec do Granic znalazł naśladowców w Europie? - pisze Anna Meetschen.
 • ŻYCIE W RĘKACH TRYBUNAŁU - jaki cel ma zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego przepisów o dopuszczalności aborcji? - odpowiada dr Bartłomiej Wróblewski.

DNIA 05 PAŹDZIERNIKA ODSZEDŁ DO PANA + ROMAN, JÓZEF DĄBROWSKI, LAT 78, MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA W ŚRODĘ 08 LISTOPADA O GODZ.13.00

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ MU DAĆ PANIE A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ MU ŚWIECI. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

PONIEDZIAŁEK 06 LISTOPADA

godz. 7.00 + Krystyna Żelazko w 30 dzień po śmierci.

godz.8.00 + Janina Zakrzewska w 8 r. śm., + Antoni Zakrzewski w 34 r. śm., ich rodzice, syn Marek,  synowa Teresa.

godz. 17.15 Różaniec za zmarłych.

godz. 18.00 W intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

WTOREK 07 LISTOPADA

godz. 7.00 + Tadeusz, Genowefa, Stanisław, Stanisława Grzanka, + Małgorzata, Stanisław, Józef Marczak.

godz. 8.00 + Krystyna Kur w I r. śm. + Wiesława Olszanka.

godz. 17.15 Różaniec za zmarłych.

godz. 18.00 + Józef Dąbrówka w 2 r. śm,. jego rodzice, teściowie i syn Krzysztof, brat Jan.

ŚRODA 08 LISTOPADA

godz. 7.00 + Stefania, Edward Niedziółka, + Halina, Henryk, Eugenia Biedrzyccy.

godz.8.00 + Wiktoria w 73 r. śm., Józef Siwak, ich dzieci i rodzice.

godz. 13.00 Msza święta pogrzebowa + Roman Dąbrowski.

godz. 16.45 Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy.

godz. 17.15 Różaniec za zmarłych.

godz. 18.00 Msza św. zbiorowa.

CZWARTEK 09 LISTOPADA - ŚWIĘTO POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ

godz. 7.00 + Teresa, Tadeusz Trzaskowscy, ich rodzice i rodzeństwo, + Tadeusz i Aleksander Leśniewscy + Zygmunt Marczak.

godz. 8.00 + Helena, Edmund, Jan Trzaskowscy, + Aleksander, Marta Samsel.

godz. 17.15 Różaniec za zmarłych.

godz. 18.00 + Julianna Trzaskowska w 2 r. śm., + Eugeniusz, Leokadia, Jan, Władysław Trzaskowscy, + Franciszka, Jan Żelazko.

PIĄTEK 10 LISTOPADA - ŚW. LEONA WIELKIEGO, PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA

godz.7.00 + Maria Olszewska w 3 r. śm., i jej rodzice.

godz. 8.00 + Roman Moczulski, jego rodzice i teściowie, + Krzysztof Zieliński.

SOBOTA 11 LISTOPADA - ŚW. MARCINA Z TOURS, BISKUPA, NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

godz. 7.00 + Kazimierz Baliński w 48 r. śm., + Stanisława Balińska, + Krystyna, Franciszek Trzaskowscy.

godz. 7.00 + Jan Wielgomas w 30 dzień po śmierci.

godz. 8.00 + Roman i Tomasz Broniszewscy i zmarli z rodziny.

godz. 10.00 W INTENCJI OJCZYZNY

godz. 17.15 Różaniec za zmarłych.

godz. 18.00 + Aleksandra Rosłoniec w 4 r. śm.

NIEDZIELA 12 LISTOPADA - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

godz. 7.00 + Wiesław Trzepałka, jego rodzice, teściowie i bracia.

godz. 9.00 + Stanisław, Zofia Skwara, Danuta Skwar w 3 r. śm., + Sylwester, Wanda Całka, Daniela, Stanisław Jakubowscy i ich rodzice.

godz. 10.30 + Wit Trzepałka w 18 r. śm., jego rodzice i teściowie, + Artur, Ewa Gawryś.

godz. 12.00 ZA PARAFIAN

godz. 12.00 Dziękczynna w 80 r. urodzin Stanisławy Trzaskowskiej i błogosławieństwo Boże dla Jubilatki, jej dzieci, wnuków i prawnuczek.

godz. 17.15 Różaniec za zmarłych.

godz. 18.00 + Zbigniew Skiba w 7 r. śm., + Lucyna Skiba i ich rodzice.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja, o godz. 17.15 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
 2. Jutro o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W środę nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy o godz. 16.45.
 4. W czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 5. W sobotę Święto Niepodległości. O godz. 10.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem Orkiestry Dętej OSP Karczew oraz klasy wojskowej Zespołu Szkół im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Karczewie. Po Mszy św. Uroczystość Patriotyczna przy Pomniku Orła Białego na skwerze im. Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz koncert Orkiestry Dętej OSP Karczew na Rynku Zygmunta Starego. O godz. 17.00 Ognisko Patriotyczna przy naszym kościele.
 6. W niedzielę o godz. 10.30 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. W poniedziałek o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 7. W niedzielę przed kościołem po każdej Mszy św. zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 8. W niedzielę 19 listopada po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla kandydatów starszej grupy, w kościele po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców kandydatów starszej grupy.
 9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" Ani i Agacie Żórawskim za dekorację do naszego kościoła.
 10. Pragniemy poinformować, że w dniach 22 i 23 listopada będziemy gościć w naszym kościele Matkę Bożą w Obrazie Jasnogórskim. W ramach przygotowania do tego wydarzenia odbędą się w naszej parafii rekolekcje maryjne w dniach od 19 do 21 listopada. Dokładny program rekolekcji i nawiedzenia zostanie podany za tydzień.
 11. Pierwszego listopada na naszym cmentarzu przeprowadziliśmy kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy bardzo życzliwie i ofiarnie wsparli naszą zbiórkę. W tym roku zebraliśmy 6 tysięcy 52 złote, 28 groszy i 4 funty. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odnowienie pomnika doktora Władysława Wrońskiego wieloletniego kierownika sanatorium doktora Geislera w Otwocku. Jednocześnie gorąco dziękujemy woluntariuszom - naszym parafianom i harcerzom, którzy dzielnie, przez cały dzień stali z puszkami na naszym cmentarzu.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PRZERWIJMY TANIEC ŚMIERCI - sytuacja kiedy prezydent, premier i szef partii rządzącej deklarują wsparcie dla ochrony życia chorych dzieci może się już w naszych czasach nie powtórzyć - ostrzega ks. Henryk Zieliński.
 • TRENER PATRZY W NIEBO - o swojej wierze i o tym, co w życiu uznaje za najważniejsze - opowiada Fernando Santos, trener Portugalskiej reprezentacji w piłce nożnej.
 • CO BYŚMY ZROBILI BEZ CZYŚĆCA - jak rozumieć czyściec? - podpowiada o. Dariusz Kowalczyk
   

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądż innej uroczystości proszę o kontakt pod nr 503-562-140.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. od 8:30 do 9:30 oraz od 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: