+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


DNIA 22 KWIETNIA ODSZEDŁ DO PANA + WITOLD WOJCIECHOWSKI, LAT 68, MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA W ŚRODĘ 25 KWIETNIA O GODZ. 14.00

DNIA 22 KWIETNIA ODESZŁA DO PANA + CECYLIA MARIAŃSKA ZD PIÓRKOWSKA, LAT 86, MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA W SOBOTĘ 28 KWIETNIA O GODZ. 13.30

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ OM DAĆ PANIE A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ IM ŚWIECI. NIECH ODPOCZYWAJĄ W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

 1. Dziś o godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla dla dziewcząt młodszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców młodszej grupy. W kościele po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i dziewcząt i chłopców młodszej grupy. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie". Przed kościołem zbiórka do puszek na leczenie onkologiczne jednej z naszych parafianek. Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
 2. Jutro uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Sakramentu oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 3. W środę święto św. Marka Ewangelisty jest to też dzień imienin Biskupa Marka Solarczyka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Wszystkich pragnących pobyć z Panem Jezusem i pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 5. Przypominamy o obowiązku wielkanocnej spowiedzi i Komunii św.
 6. Siostry Szensztackie zapraszają na różne formy wzmocnienia duchowego dla dziewcząt i rodzin. Szczegóły w kruchcie kościoła.
 7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • MIŁOSIERDZIE W RODZINIE - papież Franciszek po raz kolejny przedłużył działalność misjonarzy miłosierdzia. Z jednym z nich, ks. Robertem Wielądkiem, rozmawia Monika Odrobińska.
 • WIRTUALNA MANIPULACJA - czy mamy już do czynienia z programowym wypieraniem treści katolickich z przestrzeni cyfrowej? - pisze Anna Meetschen.
 • WIERNI PRAWDZIE - czy Kościół zmienia doktrynę w sprawie sakramentu pokuty, Eucharystii i małżeństwa? - analizuje o. Dariusz Kowalczyk.
 1. Jutro o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Sakramentu oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 2. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Wszystkich pragnących pobyć z Panem Jezusem i pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 3. W sobotę o godz. 10.30 na nowej plebanii spotkanie dla ministrantów i kandydatów.
 4. W sobotę o godz. 14.00 Msza św. w intencji par małżeńskich obchodzących Jubileusz "Złotych Godów" następnie o godz. 15.00 w Urzędzie Miejskim w Karczewie dalsza część uroczystości.
 5. Także w sobotę na nowej plebanii o godz. 16.45 katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla starszej grupy dziewcząt, po Mszy św. wieczornej, na nowej plebanii katecheza dla chłopców. Katecheza dla rodziców także na nowej plebanii po Mszy św. wieczornej.
 6. Katecheza dla dziewcząt młodszej grupy w niedzielę 22 kwietnia na nowej plebanii o godz.16.45, dla chłopców młodszej grupy po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii a dla rodziców i dziewcząt i chłopców młodszej grupy w kościele po Mszy św. wieczornej.
 7. Za tydzień przed naszym kościołem pragniemy przeprowadzić zbiórkę na bardzo drogie leczenie z choroby  nowotworowej jednej naszej parafianki. O godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • JAK CZYTAĆ BIBLIĘ? - o czym trzeba pamiętać, czytając Pismo Święte? - odpowiada ks. prof. Bartosz Adamczewski w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 • DRAMAT BLISKIEGO WSCHODU - o prawdziwych kulisach wojny w Syrii i o tym, jak żyło się w tym kraju zanim światowe potęgi zrobiły sobie z niego poligon - opowiada wieloletni misjonarz w Syrii o. Zygmunt Kwiatkowski.
 • UZALEŻNIENI OD GRY - jakie są objawy i skutki uzależnienia od gier komputerowych? - opisuje Kataryna Nowicka.

DNIA ODESZŁA DO PANA + SABINA GŁOS ZD GALIŃSKA, LAT 89 ,MSZA ŚWIĘTA POGRZEBOWA W SOBOTĘ 14 KWIETNIA O GODZ. 14.00

WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ PANIE A ŚWIATŁOŚĆ WIEKUISTA NIECHAJ JEJ ŚWIECI. NIECH ODPOCZYWA W POKOJU WIECZNYM. AMEN.

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Udziela się odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami, wiernym, którzy odmówią tego dnia przed Najświętszym Sakramentem koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. O godz. 10.30 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza  dla dziewcząt starszej grupy, po Mszy św. wieczornej katecheza dla chłopców starszej grupy a w kościele po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i dziewcząt i chłopców starszej grupy. Obecność obowiązkowa. W niedzielę 22 kwietnia katecheza dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania.
 2. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. O godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami. Na Mszy św. wieczornej nastąpi zawiązanie siódmego Kręgu Matki Bożej Pielgrzymującej z Szensztatu. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Apostolatu.
 3. W piątek Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. O godz. 18.00 w naszym kościele Msza św. w intencji Ofiar, po Mszy św. złożenie kwiatów przy Obelisku na Skwerze Ofiar Katynia w Karczewie. O godz. 19.00 spotkanie modlitewno-formacyjne z adoracją Najświętszego Sakramentu, wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 4. W sobotę o godz. 10.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
 5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa z ul. Kościelnej 700 zł. oraz jedną ofiarę bezimienną na kwiaty i na remont organów.
 6. W najbliższą niedziele w Warszawie odbędzie się XIII Marsz Świętości Życia - Jestem za życiem! Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
 7. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 •    DAR CZY ZASŁUGA? - o miłosierdziu Boga, które najbardziej nas przyciąga - mówi bp Henryk Ciereszko.
 •    MAMO, MAREK NIE ŻYJE - o przebaczeniu matki po zabójstwie jej syna misjonarza - pisze Marta Jacukiewicz.
 •    WYBIERZMY ŻYCIE - o prawdziwych celach "czarnych marszów" - pisze ks. Henryk Zieliński, zapraszając jednocześnie na marsz świętości życia 15 kwietnia.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Niezbędnik parafianina

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: