+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


 1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość odpustową, wszyscy skorzystajmy z tego świętego czasu łaski. O godz. 12.00 uroczysta suma odpustowa w intencji wszystkich parafian i przybyłych gości z procesją eucharystyczną wokół naszej świątyni. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 3. W czwartek o godz. 16.00 Msza św. dziękczynna w intencji uczniów III klas naszego gimnazjum kończących ten etap edukacji, zapraszamy uczniów wraz z rodzicami.
 4. W piątek o godz. 9.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli. Przypominamy o spowiedzi świętej by z Panem Bogiem w sercu zakończyć rok pracy i rozpocząć wakacje. O godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie".
 5. W niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia pojazdów. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji Janów. Intencje możemy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Tego dnia zapraszamy do uczczenia  śp księdza Władysława Żaboklickiego, społecznika, Honorowego Obywatela Karczewa z okazji setnej rocznicy śmierci. O godz. 11.15 będzie spotkanie i modlitwa przy grobie ks. Władysława na cmentarzu parafialnym, na sumie wspomnienie i modlitwa w jego intencji o 19.00 wieczornica w Muzeum "Stara Plebania".
 6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za dwie bezimienne ofiary na remont organów i jedną ofiarę na prace remontowe w naszej świątyni.
 7. Od najbliższej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św. w dni powszednie Msze św. będą o godz. 7.30 rano i wieczorem o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PRAWDA O POLSCE I KOŚCIELE - dlaczego w Polsce mamy do czynienia z wyjątkowym powiązaniem spraw Kościoła i Ojczyzny? - odpowiada abp Stanisław Gądecki.
 • MARYJA W PODRÓŻY - skąd wzięła się idea nawiedzenia parafii przez kopię obrazu M.B.Częstochowskiej i jakie przygody temu nawiedzeniu towarzyszyły przez ponad 60 lat? - pokazuje Monika Odrobińska.
 • ROZŁAM ZAŻEGNANY - jak to się stało, że niektóre środowiska z podzielania niemieckiego punktu widzenia na Kościół uczyniły sprawdzian wierności papieżowi? - pisze ks. Henryk Zieliński.
 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z dziećmi i rodzicami klas drugich. Po Mszy św. wieczornej ostatnie przed wakacjami spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 3. W środę wspomnienie św. Antoniego. O godz. 5.00 rano wyruszy spod naszej świątyni pielgrzymka do sanktuarium św. Antoniego w Górze Kalwarii. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji Antonich by żyjącym Pan Bóg błogosławił a zmarłym dał radość nieba. Intencje można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.Po Mszy św. procesja fatimska, prosimy o przyniesienie odpowiednio zabezpieczonych świec.
 4. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci św. Wita patrona naszej parafii. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone po remoncie organy i chór w naszej świątyni. Po sumie procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy naszą orkiestrę OSP Karczew, strażaków, asystę kościelną, ministrantów, bielanki, chór parafialny wszystkich naszych parafian do wspólnej modlitwy. Następnie dalsza część obchodów Dni Karczewa na Rynku Zygmunta Starego. Przed kościołem po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za jedną bezimienną ofiarę na prace remontowe ogrzewania naszego kościoła.
 6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • NAWIEDZENIE I CO DALEJ? - peregrynacja nie może pójść w zapomnienie, kiedy pożegnamy Matkę Bożą - mówi bp Romuald Kamiński, zapraszając na uroczystości kończące nawiedzenie diecezji.
 • DWA ŚWIATY - skąd niechęć do katolików świadczących o swojej wierze? - docieka Krzysztof Ziemiec.
 • CÓŻ TO JEST PRAWDA - dlaczego Żydzi łatwiej usprawiedliwiają Niemców za ich zbrodnie niż Polaków? - mówi dr. Michał Łuczewski.
 1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Po sumie z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 2. Do czwartku włącznie z racji dawnej oktawy Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół świątyni, w czwartek na Mszy św. wieczornej obrzęd poświęcenia wianków.
 3. W poniedziałek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w intencji osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 4. W najbliższą środę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Z tego względu nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. o godz. 7.00 a Msza św. w intencjach nowenny o godz. 8.00.
 5. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji powołanych do służby Bożej.
 6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne, jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia "O Jezu najsłodszy, któremu za miłość" udziela się wiernym odpustu zupełnego. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci klas drugich wraz z rodzicami. Po Mszy św. krótkie spotkanie.
 8. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za jedną bezimienną ofiarę na prace remontowe w naszej świątyni. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowo-budowlane w naszej świątyni.
 9. Dyrekcja, rodzice i nauczyciele SP. nr 1 zapraszają w najbliższą sobotę na godz. 14.00 na piknik z racji Święta Szkoły.
 10. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Witoldowi Siwik, który przez wiele lat pełnił obowiązki kościelnego w naszej świątyni. Starał się wypełniać swoją posługę bardzo sumiennie służąc Panu Bogu i ludziom. Pan Witold od dłuższego czasu prosił, aby ze względu na zdrowie i wiek zwolnić go z tych obowiązków. W związku z tym obowiązki nowego kościelnego zechciał przejąć Pan Janusz Lasecki. Dzisiaj na sumie będziemy modlić się w intencji Pana Witolda prosząc o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla niego i jego rodziny.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • OD PACIORKA DO MODLITWY - jak wychować dzieci do życia religijnego i do modlitwy? - radzi bp Antoni Długosz w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 • SKARB KOŚCIOŁA - jak rozumieć obecność Chrystusa Pana w Najświętszym Sakramencie? - wyjaśnia ks. Paweł Kłys.
 • POLSKA BEZ KOŚCIOŁA? - czy Polska mogłaby prze 100 laty odzyskać wolność i czy w swoich dziejach poradziłaby sobie bez Kościoła? - opinie wybitnych badaczy naszej historii omawia Irena Świerdzewska. 
 1. Dziś o godz. 16.30 Msza św. dla kandydatów młodszej grupy przygotowujących się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Po Mszy św. wieczornej próba do uroczystości przyjęcia sakramentu bierzmowania dla kandydatów starszej grupy.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa i osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami. Jutro też przypada 37 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski.
 3. W środę o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla dziewczynek, które chciałyby aktywnie uczestniczyć w procesji Bożego Ciała.
 4. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy ulicami naszego miasta uroczysta procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami:Mickiewicza, Piłsudskiego tu będzie I ołtarz, Słowackiego, Otwocka, Leśna, Kościelna ołtarz II przy banku, Świderska, Warszawska, ołtarz III przy pomniku Orła Białego, Warszawska i ołtarz IV przy kościele. Prosimy o przystrojenie trasy procesji. Zapraszamy naszą orkiestrę OSP Karczew, strażaków, asystę kościelną, ministrantów, bielanki, chór parafialny. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy będą pobożnie uczestniczyć w procesji eucharystycznej. Po zakończeniu procesji przy II ołtarzu o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego, przy ołtarzu III o godz. 16.00 różaniec, przy ołtarzu IV o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i o godz. 20.00 przy ołtarzu I Msza św. w intencji budowniczych i fundatorów ołtarzy.
 5. Po uroczystości Bożego Ciała do czwartku włącznie z racji dawnej oktawy po Mszy św. wieczornej procesja eucharystyczna.
 6. W piątek spowiedź rano i wieczorem od godz. 17.00, rano wyjazd do chorych. O godz. 17.30 pierwsze nabożeństwo czerwcowe.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
 8. W niedzielę po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiarę 100 zł.na potrzeby kościoła od kółka różańcowego p.w. Matki Bożej Bolesnej z ul. Zatylnej.
 10. Prosimy o przynoszenie kwiatków dla bielanek na procesję Bożego Ciała.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • NAJWAŻNIEJSZE CO MAM - o tym co jest dla niej najważniejsze i jak zmieniło się jej wartościowanie świata po ciężkim wypadku? - mówi piosenkarka Monika Kuszyńska w rozmowie z Martą Jacukiewicz.
 • POROZMAWIAJ Z NIEWIERZĄCYM - na najczęstsze zarzuty stawiane wierzącym przez niewierzących - odpowiada ks. prof. Piotr Tomasik w rozmowie z Moniką Odrobińską.
 • POWRÓT DO ZASAD - co warto zapamiętać z ostatnich wypowiedzi polskiego prezydenta i z postawy papieża Franciszka? - wskazuje ks. Henryk Zieliński.
 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wiernym, którzy wezmą udział w uroczystym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź  udziela się odpustu zupełnego. Na Mszy św. o godz. 10.30 uroczystość Rocznicy I Komunii św. Prosimy osoby, które nie są związane z dziećmi o przyjście na Eucharystię o innej porze. Z racji uroczystości suma będzie o godz. 12.30.O godz. 16.00 przy krzyżu na granicy między Brzezinką a Janowem Msza św. w intencji mieszkańców z obrzędem poświęcenia pól. O godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza dla dziewcząt starszej grupy przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. wieczornej dla chłopców starszej grupy a w kościele po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i dziewcząt i chłopców starszej grupy.  Kończy się okres Komunii św. wielkanocnej.
 2. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 3. We wtorek o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie".
 4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 16.30 Msza św. dla młodzieży i rodziców młodszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 6. Ojcowie franciszkanie zapraszają do Niepokalanowa na Ogólnopolskie Spotkanie Rodzin p.t."Miłość jest Najważniejsza". Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła i w ulotkach wyłożonych na stoliczku z gazetami.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za jedną bezimienną ofiarę na kościół oraz od kółka różańcowego p.w. Zesłania Ducha Świętego z ulicy Dojazd za ofiarę 100 zł. także na potrzeby kościoła.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • JAK ŚWIĘTOWAĆ NIEDZIELĘ - co można, a czego nie można robić w dzień święty; czy opuszczenie niedzielnej Eucharystii zawsze jest grzechem? - na te i inne pytania odpowiada ks. dr Artur Niemira.
 • NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ - co zrobić, kiedy podczas pokazów lub pielgrzymek damy się naciągnąć na niepotrzebne i za drogie zakupy? - radzi Marek Niechciał, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • ZNAKI DUCHA - co ma Duch Święty do naszego wzrastania w świętości? - pokazuje ks. Marek Dziewiecki.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: