+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

There are no images available in the gallery.

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


1. Dziś Dzień środków oddziaływania społecznego. Rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
2. Dziś na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych a także spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. a jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców.
3. Jutro święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży, o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. W czwartek święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty.
5. W piątek o godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki „Jezu Ufam Tobie”.
6. W sobotę o godz. 10.00 na nowej plebanii zbiórka ministrantów i kandydatów, a w świetlicy przy ulicy Bielińskiego zbiórka dla Bielanek.
7. W sobotę około 17.45 przybędzie do naszej parafii Pielgrzymująca Matka Boża Trzykroć Przedziwna. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się okolicznościowe nabożeństwo. Matkę Bożą Trzykroć Przedziwną pożegnamy w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00.
8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Mariusza Telaczyńskiego, koordynator Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej pierwsze spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, prosimy uczniów klas III gimnazjum, którzy nie uczęszczają do naszego gimnazjum o zapisywanie się w zakrystii, w niedzielę 1 października także po Mszy św. wieczornej pierwsze po wakacjach spotkanie dla kandydatów starszej grupy wraz z rodzicami.
10. W przyszłą niedziele będziemy mieli możliwość złożenia podpisu pod obywatelską inicjatywą "Zatrzymaj aborcję". Serdecznie zachęcamy, by włączyć się w to dzieło.
11. W sobotę 30 września po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej adoracji naszego Pana.
12. Nasza parafia włącza się w modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny "Różaniec do granic" organizowany jest w sobotę 7 października wyjazd do Kodnia, szczegóły i zapisy u pani Agnieszki w pralni.
13. Są do nabycia nowe numery dwumiesięcznika "Jasna Góra" oraz kalendarze poświęcone Jasnej Górze.
14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy"

 1. Dziś przed kościołem, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej procesja fatimska, prosimy o przyniesienie odpowiednio zabezpieczonych świec.
 4. W czwartek święto podwyższenia Krzyża Świętego.
 5. W sobotę 30 września po Mszy św. wieczornej rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej adoracji naszego Pana.
 6. W niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 10.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych a także spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. dzień później w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców.
 7. W niedzielę 24 września po Mszy św. wieczornej pierwsze spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, prosimy uczniów klas III gimnazjum, którzy nie uczęszczają do naszego gimnazjum o zapisywanie się w zakrystii, w niedzielę 1 października także po Mszy św. wieczornej pierwsze po wakacjach spotkanie dla kandydatów starszej grupy wraz z rodzicami.
 8. Nasza parafia włącza się w modlitwę różańcową w intencji naszej Ojczyzny "Różaniec do granic", organizowany jest w sobotę 7 października wyjazd do Kodnia, szczegóły i zapisy u pani Agnieszki w pralni.
 9. Od najbliższego poniedziałku po Mszy św. wieczornej rozpoczyna swoje spotkania wspólnota Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Wszystkich członków wspólnoty jak i osoby, które chciałyby dołączyć by pogłębiać i wzmacniać swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 10. Podczas zbiórki na pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic, która miała miejsce w ubiegłą niedzielę zebrano 6.700 zł. Wszystkim darczyńcom za ich serce niech Pan błogosławi.
 11. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 12. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK prosi wszystkich dawców, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi o kontakt z prezesem klubu, który do końca września będzie dyżurował w MGOKu w sali 18, w każdą środę i czwartek od godz. 16.00 do 18.00. W sobotę 16 września akcja poboru krwi. Ekipa medyczna będzie oczekiwała na dawców, na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie. Rejestracja krwiodawców w holu głównym Urzędu od godz. 10.00 do 14.00. Należy mieć dowód osobisty, panowie mogą oddawać krew nie częściej niż co osiem tygodni, a panie nie częściej niż co trzy miesiące.
 13. Są do nabycia za dobrowolną ofiarą nowe numery dwumiesięcznika "Jasna Góra". Za tydzień będą u nas do nabycia kalendarze poświęcone Jasnej Górze.
 14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PODPIS NA WAGĘ ŻYCIA - dlaczego mamy moralny obowiązek popierać ochronę życia od poczęcia? - mówi Marek Jurek w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 • KRZYŻU ŚWIĘTY NADE WSZYSTKO - historię prostego człowieka Ignacego Trendy, który jest kandydatem na ołtarze, bo za cenę życia odmówił Niemcom podpalenia krzyża, przypomina Irena Świerdzewska.
 • OD NIEWOLI DO ZAWIERZENIA - dlaczego Prymas Tysiąclecia mówił o oddaniu się w niewolę Matce Bożej, a św. Jan Paweł II o zawierzeniu? - wyjaśnia o. prof. Zdzisław Kijas.
 1. Dziś pod kościołem, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w wyniku sierpniowych nawałnic. Zbiórka na Katolicki Ośrodek Adopcyjny będzie w przyszłą niedzielę. Po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja z racji I niedzieli miesiąca.
 2. Jutro Mszą św. o godz. 9.00 uroczyście rozpoczniemy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców aby wspólnie z Panem Bogiem, Dawcą wszelkiej mądrości rozpocząć kolejny rok nauki. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji kapłanów i osób konsekrowanych a także tych, którzy przygotowują się do służby Bożej oraz o nowe, liczne i dobre powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 5. W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
 6. W sobotę jedna z naszych parafianek, siostra Agnieszka złoży śluby wieczyste w Zgromadzeniu Sióstr Karmelitanek. Otoczmy w tym dniu siostrę Agnieszkę naszą modlitwą.
 7. W niedzielę ofiary na tacę złożone będą przeznaczone na nasze seminarium duchowne.
 8. W niedzielę 17 września na Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. dzień później w poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla rodziców.
 9. W niedzielę 24 września po Mszy św. wieczornej pierwsze spotkanie dla młodszej grupy kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami, prosimy uczniów klas III gimnazjum, którzy nie uczęszczają do naszego gimnazjum o zapisywanie się w zakrystii, w niedzielę 1 października także po Mszy św. wieczornej pierwsze po wakacjach spotkanie dla kandydatów starszej grupy wraz z rodzicami.
 10. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 11. Osoby związane ze światem medycznym zapraszamy na spotkania przy parafii księży Pallotynów, szczegóły w kruchcie kościoła.
 12. Na ręce Prezesa naszej straży, pana Ryszarda składamy serdeczne podziękowanie za prace wykonane na terenie parafii.
 13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • MATCE BOŻEJ NIE ODMAWIAM - o swojej misji w Medjugorie oraz o peregrynacji obrazu Matki Bożej mówi abp Henryk Hoser SAC
 • SZAŁ OSZPECONYCH CIAŁ - jakie zagrożenia niesie ze sobą posiadanie tatuaży i co one mówią o człowieku? - pisze Irena Świerdzewska.
 • JAKA SZKOŁA PO REFORMIE - kto naprawdę straci, a kto zyska na reformie oświaty? - wyjaśnia Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w rozmowie z Moniką Odrobińską.

DO SAKRAMENTALNEGO ZWIĄZKU MAŁŻEŃSKIEGO PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

1. MATEUSZ, PIOTR NOSZCZAK, KAWALER Z PARAFII OKUNIEW ORAZ KAROLINA, ANGELIKA ŚWIŃCZAK, PANNA Z PARAFII KARCZEW - ZAPOWIEDŹ 2

2. MICHAŁ, TOMASZ ŻELAZKO, KAWALER Z KARCZEWA ORAZ EDYTA, AGNIESZKA GRYKAŁOWSKA, PANNA Z OTWOCKA, PARAFIA M.B.KRÓLOWEJ POLSKI - ZAPOWIEDŹ 2

OSOBY TE POLECAMY MODLITWIE A GDYBY BYŁY MIĘDZY NIMI PRZESZKODY PROSIMY JE ZGŁOSIĆ W KANCELARII PARAFIALNEJ.

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie dziś po sumie do godz. 18.00. Jutro i pojutrze po Mszy św. o godz. 8.00 do 10.00 oraz po Mszy św. o godz. 10.00 do godz.18.00. Msze św. jutro i pojutrze o godz. 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Nabożeństwo poprowadzi ks. Andrzej Nocoń z Austrii. Zapraszamy do skorzystania z tego wyjątkowego czasu łaski.
 2. W piątek przypada 78 rocznica wybuchu II wojny światowej. O godz. 17.30 na cmentarzu, w kwaterze poległych żołnierzy uroczystość patriotyczna z modlitwą za tych co oddali życie za Ojczyznę, o 18.00 Msza św. w ich intencji. Tego dnia z racji I piątku miesiąca spowiedź rano i wieczorem od godz. 17.00. Rano wyjazd do chorych. 
 3. W sobotę 2 września będziemy świętować 75 lecie Klubu Sportowego "Mazur Karczew". Uroczystości rozpocznie Msza św. o godz. 9.15 na terenie klubu, następnie będzie część oficjalna obchodów następnie o 11.00 mecz Klub sportowy Mazur Karczew z Legią Warszawa. Po Mszy św. będą rozprowadzane przez zawodników klubu cegiełki na modernizację boiska treningowego "za Moczydłem". W imieniu Organizatorów na powyższe uroczystości serdecznie zapraszamy. Z racji I soboty miesiąca po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00.
 4. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.
 5. W poniedziałek 4 września Mszą św. o godz. 9.00 rozpoczniemy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Dzieci i młodzież także rodziców zachęcamy do spowiedzi św. wykorzystajmy czas czterdziestogodzinnego nabożeństwa, I piątku miesiąca.
 6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 7. Już po raz kolejny rozpoczynamy przygotowania do "szlachetnej paczki". Zostań super woluntariuszem Paczki lub Akademii. Zapraszamy do rejestracji na stronie www. superw.pl. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 •  300 LAT W KORONIE - o roli Jasnej Góry w dziejach Polski opowiada o prof. Janusz Zbudniewek, paulin.
 • LISTY Z OKNA ŻYCIA - wzruszające zdarzenia w polskich oknach życia opisuje Monika Odrobińska.
 • DOBRE I ZŁE WIEŚCI - o faktycznym działaniu i o cynizmie w życiu publicznym - pisze Krzysztof Ziemiec.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądż innej uroczystości proszę o kontakt pod nr 503-562-140.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. od 8:30 do 9:30 oraz od 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: