+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


 1. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 - z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych parafian oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, bądź Drogi krzyżowej jeśli dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca świętego.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 3. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji powołań do służby Bożej.
 4. W piątek spowiedź św. rano i po południu od godz. 17.00. Rano wyjazd do chorych
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00
 6. Zapraszamy na wyjazd do Niepokalanowa na zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Wyjazd w najbliższą sobotę 3 marca o godz. 7.00, koszt 30 zł. zapisy u pani Agnieszki w pralni.
 7. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji Kazimierzy. Po każdej Mszy św. przed naszym kościołem zbiórka do puszek na Misje.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Jan Ćwikowski, redemptorysta. Zaplanujmy tak sobie czas, by skorzystać z tych duchowych ćwiczeń.
 9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za jedną bezimienną ofiarę na kościół.
 10. W niedzielę 11 marca o godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla dziewcząt starszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców starszej grupy. W kościele po Mszy św. wieczornej dla rodziców i dziewcząt i chłopców starszej grupy. Obecność obowiązkowa.
 11. Możemy składać dary naszych serc do wielkopostnego kosza. Zostaną z nich uczynione paczki dla osób potrzebujących pomocy.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • CO NISZCZY AUTORYTET KOŚCIOŁA - co najbardziej denerwuje grzeszników w Kościele? - wyjaśnia o. Jacek Salij.
 • PYTANIA O MŁODZIEŻ - co charakteryzuje pokolenie nazywane przez naukowców millenialsami oraz jakie to ma skutki dla Kościoła i rodziny? - mówi prof. Krzysztof Koseła w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 • KTO JEST U NAS CZWARTĄ WŁADZĄ? - w czyich rękach jest polski rynek mediów? - pokazuje Monika Odrobińska.

 1. Dziś o godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla dziewcząt młodszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców młodszej grupy. Katecheza dla rodziców i dziewcząt i chłopców młodszej grupy w kościele po Mszy św. wieczornej. O godz. 17.30 pierwsze w tym Wielkim Poście nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 - z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych parafian oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, bądź Drogi krzyżowej jeśli dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca świętego.
 3. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 4. W czwartek święto katedry św. Piotra Apostoła.Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą katedrę bądź konkatedrę i tam pobożnie odmówią Ojcze nasz i Wierzę. O godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie".
 5. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Tomasza Jakubczaka, misjonarza z Pietropawłowska w Kazachstanie, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał przed kościołem po każdej Mszy św. ofiary na Misje św.
 6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za ofiary na leczenie i rehabilitację chorych dzieci, zebraliśmy do puszek 2006 zł. i 74gr.
 7. Zapraszamy na wyjazd do Niepokalanowa na zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Wyjazd w sobotę 3 marca o godz. 6.45, koszt 30 zł. zapisy u pani Agnieszki w pralni.
 8. W najbliższy czwartek od godz. 8.00 w przychodni przy ul. Otwockiej 28 odbędą się badania usg dopler. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła. 
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • JEDEN ALBO ŻADEN - dlaczego Kościół musi zachować jedność wiary? - pisze ks. Henryk Zieliński.
 • CHORZY NA SAMOTNOŚĆ - o samotności, która jest tak samo groźna, jak wypalenie codziennie 15 papierosów i o tym, gdzie już działa ministerstwo ds. samotności? - pisze Katarzyna Nowicka.
 • ZATRACENIE DUSZY - dlaczego Europa staje się jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc dla chrześcijan? - wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk SJ.
 1. Dziś z okazji Światowego Dnia Chorego, przed naszym kościołem, po każdej Mszy św.zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. O godz. 10.30 Msza św.dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. Po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla grupy starszej, w kościele również po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców starszej grupy.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami. W kościele o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W środę obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy święty czas Wielkiego Postu czas uzdrowienia naszych dusz. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30 (z udziałem dzieci) i 18.00. Obowiązuje post ścisły - jeden posiłek do syta, dla wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. W Środę Popielcową rozpoczynają się trwające do I niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 4. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele będą nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 - z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych parafian oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, bądź Drogi krzyżowej jeśli dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca świętego.
 5. W minioną sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską mieszkańców naszej parafii. Wszystkim za przyjęcie swoich kapłanów do domów niech Pan Bóg obficie błogosławi. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłanów w wyznaczonym terminie prosimy o indywidualne zgłoszenie w zakrystii.
 6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla dziewcząt młodszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców młodszej grupy, natomiast w kościele po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców dziewcząt i chłopców młodszej grupy.
 8. W najbliższy czwartek od godz. 8.00 w przychodni przy ul. Otwockiej 28 odbędą się badania usg dopler. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła. 
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PYTANIA O SPOWIEDŹ - jak powinna wyglądać dobra spowiedź? - wyjaśnia o. Jacek Salij.
 • OBOWIĄZEK SUMIENIA - dlaczego teraz powinniśmy się modlić za Polskę? - pisze ks. Henryk Zieliński.
 • WALKA O ŻYCIE TRWA - na czym polega odpowiedzialne rodzicielstwo? - mówi abp Henryk Hoser.
 1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, po sumie z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 na nowej plebanii pierwsza katecheza przygotowująca do sakramentu małżeństwa.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana oraz osób, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 3. W piątek o godz. 19.00 na nowej plebanii spotkanie modlitewno-formacyjne, wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 4. Za tydzień z racji Światowego Dnia Chorego przed naszym kościołem, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na rehabilitację i leczenie chorych dzieci. O godz.  10.30 Msza św. dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. W poniedziałek 12 lutego o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców. Po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla grupy starszej, w kościele katecheza dla rodziców. Za tydzień na nowej plebanii o godz. 16.45 katecheza dla dziewcząt młodszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców młodszej grupy, w kościele po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i dziewcząt i chłopców młodszej grupy. Obecność obowiązkowa.
 5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, w tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PILNOWAĆ CZY SZUKAĆ? - nawrócenie pastoralne to porzucenie działań, które mają charakter zachowawczy na rzecz takich, które mają charakter misyjny - mówi abp Grzegorz Ryś.
 • DOBRZE MIEĆ SIOSTRĘ - o dwóch znanych w Polsce siostrach, dla których wspólnota powołania jest ważniejsza od więzów krwi - pisze Irena Świerdzewska.
 • CUDA SIOSTRY ŁUCJI - o niewytłumaczalnych naukowo zjawiskach, które dokonywały się za sprawą s. Łucji - ostatniej wizjonerki z Fatimy, pisze Marcin Zatyka.

   7. W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić z wizytą duszpasterską naszych parafian w następującym porządku:

 •    Poniedziałek 05 lutego od godz. 16.00 - ul. Wschodnia, Akacjowa, Podlaska, Jagodne.
 •    Wtorek 06 lutego od godz. 16.00 - ul. Gołębia.
 •    Środa 07 lutego od godz. 16.00 - ul. Żaboklickiego.
 •    Czwartek 08 lutego od godz. 16.00 - ul. Krakowska i Wierzbowa.
 •    Piątek 09 lutego od godz. 16.00 - ul. Ochotników, Piaski i Ślepa.
 •    Sobota 10 lutego od godz. 9.00 - ul. Mickiewicza, Dojazd, Kolejkowa, Zakolejkowa.

 1. Dziś o godz. 16.00 na świetlicy parafialnej przy bul. Bielińskiego spotkanie opłatkowe Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy członków i sympatyków Wspólnoty.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona składamy do puszki ustawionej między ławkami.
 3. W czwartek z racji I czwartku miesiąca o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji powołanych do służby Bożej.
 4. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej, Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. z obrzędem poświęcenia gromnic o godz. 7.00, 8.00. 10.00, 16.30 i 18.00. Ofiary tego dnia składane na tacę są na wsparcie zakonów klauzurowych. Jest to też I piątek miesiąca spowiedź święta rano i po południu od godz. 16.30. Rano wyjazd do chorych. O godz. 19.00 na nowej plebanii spotkanie modlitewno formacyjne, wszystkich pragnących pogłębiać swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00
 6. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Po sumie z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. O godz. 19.00 na nowej plebanii pierwsze spotkanie w ramach kursu przygotowującego do sakramentu małżeństwa.
 7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za dwie bezimienne ofiary na remont organów.
 8. W niedzielę 11 lutego po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla grupy starszej, katecheza dla ich rodziców o tej samej porze w kościele. W niedzielę 18 lutego na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla dziewcząt grupy młodszej o godz. 16.45, dla chłopców po Mszy św. wieczornej. Katecheza dla rodziców i dziewcząt i chłopców w kościele po Mszy św. wieczornej. Obecność i kandydatów i rodziców obowiązkowa.
 9. Serdecznie zapraszamy na koncert naszego chóru, który odbędzie się dziś o godz. 19.00 w parafii M.B.Królowej Polski w Otwocku na Kresach. Składamy serdeczne podziękowania dla Apostolatu Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu za ofiarę 3 tys. zł. Za te pieniądze została zakupiona kolumna głośnikowa, która będzie służyła do nagłaśniania Mszy św. z udziałem scholi dziecięcej, Mszy św. na cmentarzu jak również koncertów chóralnych.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PRZYCHODZĘ ABY SŁUŻYĆ - ingres bpa. Romualda Kamińskiego do katedry św. Floriana na Pradze relacjonuje Irena Świerdzewska.
 • STRAŻNICY WARTOŚCI - dlaczego w procesie wychowania młodych ludzi ważni są dziadkowie i czym ich rola różni się od roli rodziców? - mówi psychoterapeuta Waldemar Dulęba w rozmowie z Martą Jacukiewicz.
 • JULEK DA RADĘ - historię dziecka, które przyszło na świat chore w 23 tygodniu ciąży, w rodzinie znanego dziennikarza radiowego i o radości, jaką jego życie jest dla rodziców - pisze Monika Odrobińska.

   10. W najbliższym tygodniu pragniemy odwiedzić z wizytą duszpasterską naszych parafian w następującym porządku.

 •  Poniedziałek 29 stycznia od godz. 16.00 ul. Piłsudskiego i Baczyńskiego.
 • Wtorek 30 stycznia od godz. 16.00 ul. Leśna.
 • Środa 31 stycznia od godz. 16.00 ul. Winczakiewicza i Kusocińskiego.
 • Czwartek 01 lutego od godz. 16.00 ul. Maciejewskiej, Traugutta, Bohaterów Powstania Styczniowego.
 • Sobota 03 lutego od godz. 9.00 ul. Armii Krajowej i Brzozowa.
 • Poniedziałek 05 lutego od godz. 16.00 ul. Podlaska, Wschodnia, Akacjowa, Jagodne.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. od 8:30 do 9:30 oraz od 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: