1. Dziś przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją!". Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św., godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
  2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. na nowej plebanie spotkanie modlitewno formacyjne wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich. O godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy.
  4. W piątek po Mszy św. wieczornej procesja fatimska prosimy o przyniesienie odpowiednio zabezpieczonych świec. O godz. 19.00 spotkanie modlitewno formacyjne z adoracją Najświętszego Sakramentu. Wszystkich, którzy pragną wzmocnić się w wierze serdecznie zapraszamy.
  5. W niedzielę 22 października o godz. 16.00 na nowej plebanii spotkanie dziewcząt starszej grupy kandydatów do bierzmowania, po Mszy św. wieczornej także na nowej plebanii spotkanie dla chłopców starszej grupy kandydatów do bierzmowania, spotkanie dla rodziców i dziewcząt i chłopców w kościele po Mszy św. wieczornej. W niedzielę 29 października o godz. 16.00 na nową plebanię zapraszamy dziewczęta z młodszej grupy kandydatów do bierzmowania a chłopców też na nową plebanię po Mszy św. wieczornej. Rodziców i dziewcząt i chłopców młodszej grupy zapraszamy na spotkanie do kościoła po Mszy św. wieczornej.
  6. Jeszcze możemy składać nasze podpisy w obronie życia najsłabszych i najbardziej bezbronnych popierając obywatelską inicjatywę "Stop aborcji". Pamiętajmy o słowach Pana Jezusa:"Wszystko co uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych wszystko to uczyniliście dla Mnie".
  7. Dnia 14 października o godz. 17.00 na "Starej Plebanii" będzie otwarta wystawa dokumentów i pamiątek o Szkole Podstawowej nr 1, zgromadzonych w szkolnej izbie pamięci. Przy tej okazji, szczególnie nauczycieli i absolwentów szkoły, prosimy o przyniesienie swoich pamiątek związanych z życiem szkoły. Zapraszamy do udziału w wystawie i do wspomnień o dziejach szkolnictwa w Karczewie.
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
  • ZRÓBMY TO JAK ŻYDZI - o kompromisach i nowym pomyśle w sprawie handlu w niedziele - pisze ks. Henryk Zieliński.
  • ZADANIA KOŚCIOŁA - jakie najważniejsze zadania stoją przed Kościołem w Polsce - mówi abp Józef Michalik w wywiadzie udzielonym ks. Henrykowi Zielińskiemu.
  • DZIEŃ MŁODOŚCI - do czego zobowiązuje nas Dzień Papieski - wyjaśnia kard. Stanisław Dziwisz.