+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


 1. Dziś przeżywamy XVII Dzień Papieski pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją!". Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży w ramach fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Na Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św., godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. na nowej plebanie spotkanie modlitewno formacyjne wspólnoty Ruchu Rodzin Nazaretańskich. O godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W środę o godz. 17.00 Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej procesja fatimska prosimy o przyniesienie odpowiednio zabezpieczonych świec. O godz. 19.00 spotkanie modlitewno formacyjne z adoracją Najświętszego Sakramentu. Wszystkich, którzy pragną wzmocnić się w wierze serdecznie zapraszamy.
 5. W niedzielę 22 października o godz. 16.00 na nowej plebanii spotkanie dziewcząt starszej grupy kandydatów do bierzmowania, po Mszy św. wieczornej także na nowej plebanii spotkanie dla chłopców starszej grupy kandydatów do bierzmowania, spotkanie dla rodziców i dziewcząt i chłopców w kościele po Mszy św. wieczornej. W niedzielę 29 października o godz. 16.00 na nową plebanię zapraszamy dziewczęta z młodszej grupy kandydatów do bierzmowania a chłopców też na nową plebanię po Mszy św. wieczornej. Rodziców i dziewcząt i chłopców młodszej grupy zapraszamy na spotkanie do kościoła po Mszy św. wieczornej.
 6. Jeszcze możemy składać nasze podpisy w obronie życia najsłabszych i najbardziej bezbronnych popierając obywatelską inicjatywę "Stop aborcji". Pamiętajmy o słowach Pana Jezusa:"Wszystko co uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych wszystko to uczyniliście dla Mnie".
 7. Dnia 14 października o godz. 17.00 na "Starej Plebanii" będzie otwarta wystawa dokumentów i pamiątek o Szkole Podstawowej nr 1, zgromadzonych w szkolnej izbie pamięci. Przy tej okazji, szczególnie nauczycieli i absolwentów szkoły, prosimy o przyniesienie swoich pamiątek związanych z życiem szkoły. Zapraszamy do udziału w wystawie i do wspomnień o dziejach szkolnictwa w Karczewie.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • ZRÓBMY TO JAK ŻYDZI - o kompromisach i nowym pomyśle w sprawie handlu w niedziele - pisze ks. Henryk Zieliński.
 • ZADANIA KOŚCIOŁA - jakie najważniejsze zadania stoją przed Kościołem w Polsce - mówi abp Józef Michalik w wywiadzie udzielonym ks. Henrykowi Zielińskiemu.
 • DZIEŃ MŁODOŚCI - do czego zobowiązuje nas Dzień Papieski - wyjaśnia kard. Stanisław Dziwisz.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: