+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


 1. Dziś przed naszym kościołem, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na pomoc naszym braciom i siostrom prześladowanym za wiarę.O godz. 10.30 Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. O godz. 17.15 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
 2. Jutro o godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W środę o godz. 16.45 Nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy.
 4. W piątek o godz. 19.00 spotkanie formacyjno-modlitewne z adoracją Najświętszego Sakramentu wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę serdeczne zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św.wieczornej na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla młodzieży starszej grupy, w kościele natomiast spotkanie z rodzicami młodzieży starszej grupy. Młodsza grupa ma spotkanie w niedzielę 26 listopada, dziewczęta o godz. 16.45 na nowej plebanii, chłopcy po Mszy św. wieczornej, rodzice natomiast w kościele po Mszy św. wieczornej.
 6. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.
 7. Otwockie Towarzystwo Opieki Paliatywnej składa na serdeczne podziękowanie za dar serca złożony na rzecz hospicjum św. Patryka i hospicjum domowego "Empatia". Podczas kwesty w niedziele 29 października zebrano 1676 zł., które będą przeznaczone na bieżące potrzeby hospicjów.
 8. W sobotę 18 listopada odbędzie się akcja poboru krwi. Ekipa medyczna będzie oczekiwała na dawców na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie, rejestracja będzie w holu głównym Urzędu w godz. od 10.00 do 14.00. Chcąc wziąć udział w akcji należy mieć przy sobie dowód osobisty, panowie mogą oddawać krew nie częściej niż co osiem tygodni, a panie nie częściej niż co trzy miesiące.
 9. Prosimy o zabieranie zaproszeń na nawiedzenie obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 10. W tym tygodniu pan Bernard, nasz organista będzie roznosił opłatki w następującym porządku, od godz. 10.00. Poniedziałek - ul. Armii Krajowej, wtorek - Karczówek, Ogrodowa, Przechodnia, Spokojna, Kwiatowa, środa - Podlaska, Akacjowa, Wschodnia, Brzozowa, Jagodne, czwartek - Piłsudskiego, Słowackiego, piątek - Świderska, Górna, sobota - Częstochowska.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • TOŻSAMOŚĆ: POLSKA - o cechach polskiej tożsamości, czy jest ona atutem, czy ciężarem? - mówi prof. Andrzej Nowak w rozmowie z Moniką Odrobińską.
 • PRZYKŁAD POCIĄGA - jak nasz Różaniec do Granic znalazł naśladowców w Europie? - pisze Anna Meetschen.
 • ŻYCIE W RĘKACH TRYBUNAŁU - jaki cel ma zaskarżenie do Trybunału Konstytucyjnego przepisów o dopuszczalności aborcji? - odpowiada dr Bartłomiej Wróblewski.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: