1. Dziś z okazji Światowego Dnia Chorego, przed naszym kościołem, po każdej Mszy św.zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. O godz. 10.30 Msza św.dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. Po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla grupy starszej, w kościele również po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców starszej grupy.
  2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami. W kościele o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W środę obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy święty czas Wielkiego Postu czas uzdrowienia naszych dusz. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30 (z udziałem dzieci) i 18.00. Obowiązuje post ścisły - jeden posiłek do syta, dla wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. W Środę Popielcową rozpoczynają się trwające do I niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  4. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele będą nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 - z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych parafian oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, bądź Drogi krzyżowej jeśli dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca świętego.
  5. W minioną sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską mieszkańców naszej parafii. Wszystkim za przyjęcie swoich kapłanów do domów niech Pan Bóg obficie błogosławi. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłanów w wyznaczonym terminie prosimy o indywidualne zgłoszenie w zakrystii.
  6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla dziewcząt młodszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców młodszej grupy, natomiast w kościele po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców dziewcząt i chłopców młodszej grupy.
  8. W najbliższy czwartek od godz. 8.00 w przychodni przy ul. Otwockiej 28 odbędą się badania usg dopler. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
  9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
  • PYTANIA O SPOWIEDŹ - jak powinna wyglądać dobra spowiedź? - wyjaśnia o. Jacek Salij.
  • OBOWIĄZEK SUMIENIA - dlaczego teraz powinniśmy się modlić za Polskę? - pisze ks. Henryk Zieliński.
  • WALKA O ŻYCIE TRWA - na czym polega odpowiedzialne rodzicielstwo? - mówi abp Henryk Hoser.

Zapraszamy do słuchania

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.