facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie
 1. Dziś z okazji Światowego Dnia Chorego, przed naszym kościołem, po każdej Mszy św.zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. O godz. 10.30 Msza św.dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. Po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla grupy starszej, w kościele również po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców starszej grupy.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami. W kościele o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W środę obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy święty czas Wielkiego Postu czas uzdrowienia naszych dusz. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30 (z udziałem dzieci) i 18.00. Obowiązuje post ścisły - jeden posiłek do syta, dla wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. W Środę Popielcową rozpoczynają się trwające do I niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 4. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele będą nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 - z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych parafian oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, bądź Drogi krzyżowej jeśli dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca świętego.
 5. W minioną sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską mieszkańców naszej parafii. Wszystkim za przyjęcie swoich kapłanów do domów niech Pan Bóg obficie błogosławi. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłanów w wyznaczonym terminie prosimy o indywidualne zgłoszenie w zakrystii.
 6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla dziewcząt młodszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców młodszej grupy, natomiast w kościele po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców dziewcząt i chłopców młodszej grupy.
 8. W najbliższy czwartek od godz. 8.00 w przychodni przy ul. Otwockiej 28 odbędą się badania usg dopler. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła. 
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PYTANIA O SPOWIEDŹ - jak powinna wyglądać dobra spowiedź? - wyjaśnia o. Jacek Salij.
 • OBOWIĄZEK SUMIENIA - dlaczego teraz powinniśmy się modlić za Polskę? - pisze ks. Henryk Zieliński.
 • WALKA O ŻYCIE TRWA - na czym polega odpowiedzialne rodzicielstwo? - mówi abp Henryk Hoser.