+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


 1. Dziś z okazji Światowego Dnia Chorego, przed naszym kościołem, po każdej Mszy św.zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. O godz. 10.30 Msza św.dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. Po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla grupy starszej, w kościele również po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców starszej grupy.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami. W kościele o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. W środę obrzędem posypania naszych głów popiołem rozpoczniemy święty czas Wielkiego Postu czas uzdrowienia naszych dusz. Msze św. tego dnia o godz. 7.00, 8.00, 10.00, 16.30 (z udziałem dzieci) i 18.00. Obowiązuje post ścisły - jeden posiłek do syta, dla wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową oraz zaleca się ją w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. W Środę Popielcową rozpoczynają się trwające do I niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 4. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele będą nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 - z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych parafian oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, bądź Drogi krzyżowej jeśli dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca świętego.
 5. W minioną sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską mieszkańców naszej parafii. Wszystkim za przyjęcie swoich kapłanów do domów niech Pan Bóg obficie błogosławi. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłanów w wyznaczonym terminie prosimy o indywidualne zgłoszenie w zakrystii.
 6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na remont organów.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla dziewcząt młodszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców młodszej grupy, natomiast w kościele po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców dziewcząt i chłopców młodszej grupy.
 8. W najbliższy czwartek od godz. 8.00 w przychodni przy ul. Otwockiej 28 odbędą się badania usg dopler. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła. 
 9. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PYTANIA O SPOWIEDŹ - jak powinna wyglądać dobra spowiedź? - wyjaśnia o. Jacek Salij.
 • OBOWIĄZEK SUMIENIA - dlaczego teraz powinniśmy się modlić za Polskę? - pisze ks. Henryk Zieliński.
 • WALKA O ŻYCIE TRWA - na czym polega odpowiedzialne rodzicielstwo? - mówi abp Henryk Hoser.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: