+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


 1. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 - z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych parafian oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, bądź Drogi krzyżowej jeśli dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca świętego.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 3. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji powołań do służby Bożej.
 4. W piątek spowiedź św. rano i po południu od godz. 17.00. Rano wyjazd do chorych
 5. W sobotę po Mszy św. wieczornej konferencja dla kółek różańcowych, wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 20.00
 6. Zapraszamy na wyjazd do Niepokalanowa na zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Wyjazd w najbliższą sobotę 3 marca o godz. 7.00, koszt 30 zł. zapisy u pani Agnieszki w pralni.
 7. W niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych, po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji Kazimierzy. Po każdej Mszy św. przed naszym kościołem zbiórka do puszek na Misje.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Jan Ćwikowski, redemptorysta. Zaplanujmy tak sobie czas, by skorzystać z tych duchowych ćwiczeń.
 9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za jedną bezimienną ofiarę na kościół.
 10. W niedzielę 11 marca o godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla dziewcząt starszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców starszej grupy. W kościele po Mszy św. wieczornej dla rodziców i dziewcząt i chłopców starszej grupy. Obecność obowiązkowa.
 11. Możemy składać dary naszych serc do wielkopostnego kosza. Zostaną z nich uczynione paczki dla osób potrzebujących pomocy.
 12. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • CO NISZCZY AUTORYTET KOŚCIOŁA - co najbardziej denerwuje grzeszników w Kościele? - wyjaśnia o. Jacek Salij.
 • PYTANIA O MŁODZIEŻ - co charakteryzuje pokolenie nazywane przez naukowców millenialsami oraz jakie to ma skutki dla Kościoła i rodziny? - mówi prof. Krzysztof Koseła w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 • KTO JEST U NAS CZWARTĄ WŁADZĄ? - w czyich rękach jest polski rynek mediów? - pokazuje Monika Odrobińska.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: