1. Dziś o godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla dziewcząt starszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców starszej grupy, w kościele po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i dziewcząt i chłopców starszej grupy.
  2. Dziś przed kościołem po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek w ramach akcji "Pola nadziei" na pomoc dla hospicjum domowego "Empatia" i hospicjum stacjonarnego im. św "Patryka".
  3.  Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami. O godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 - z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych parafian oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, bądź Drogi krzyżowej jeśli dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca świętego.
  5. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy w naszych modlitwach o ojcu świętym.
  6. W sobotę na nowej plebanii o godz. 10.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
  7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pokutne dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
  8. Możemy składać dary naszych serc do wielkopostnego kosza. Zostaną z nich uczynione paczki dla osób potrzebujących pomocy.
  9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
  10. W najbliższą sobotę na Rynku Zygmunta Starego w godzinach od 9.00 do 14.00 będzie Wielkanocny Jarmark Walbachowski. W imieniu burmistrza Karczewa serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
  11. Także w najbliższą sobotę odbędzie się akcja poboru krwi. Ekipa medyczna będzie oczekiwała na dawców na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie, rejestracja będzie w holu głównym Urzędu w godz. od 10.00 do 14.00. Chcąc wziąć udział w akcji należy mieć przy sobie dowód osobisty, panowie mogą oddawać krew nie częściej niż co osiem tygodni, a panie nie częściej niż co trzy miesiące.
  12. Nasza policja ostrzega przed różnymi sposobami wyłudzania pieniędzy, zachowajmy czujność i nie bądźmy łatwowierni.
  13. Informujemy, że zgłosiły się osoby, chętne do zbudowania trzech ołtarzy na Boże Ciało, osobę, która chciała by podjąć się budowy czwartego ołtarza prosimy o kontakt z nami.
  14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W  tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
  • FRANCISZEK I OKRUCHY DOBRA - co dobrego możemy znaleźć w papieskiej adhortacji Amoris Laetitia? - odpowiada abp Henryk Hoser.
  • PÓŁ WIEKU PÓŹNIEJ - co tak naprawdę stało się w marcu 1968 roku i czy my powinniśmy za to przepraszać? - wyjaśnia Piotr Zaręba.
  • PRZYSZEDŁEM PANA NAWRACAĆ - czy Kościół powinien ukrywać, że jego pierwszą misją jest wzywanie ludzi do nawrócenia? - pyta o. Dariusz Kowalczyk.

Zapraszamy do słuchania

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00