facebook_page_plugin
Słuchaj Mszy Świętej
Liturgia dnia

 1. Dziś o godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla dziewcząt starszej grupy, po Mszy św. wieczornej dla chłopców starszej grupy, w kościele po Mszy św. wieczornej katecheza dla rodziców i dziewcząt i chłopców starszej grupy.
 2. Dziś przed kościołem po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek w ramach akcji "Pola nadziei" na pomoc dla hospicjum domowego "Empatia" i hospicjum stacjonarnego im. św "Patryka".
 3.  Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami. O godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 4. W okresie Wielkiego Postu w naszym kościele nabożeństwa Drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 16.30 - z udziałem dzieci, o godz. 17.15 dla dorosłych parafian oraz o godz. 19.00 dla młodzieży i dłużej pracujących. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, pod zwykłymi warunkami, którzy wezmą pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali, bądź Drogi krzyżowej jeśli dodadzą Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo w intencjach Ojca świętego.
 5. We wtorek przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka, pamiętajmy w naszych modlitwach o ojcu świętym.
 6. W sobotę na nowej plebanii o godz. 10.30 zbiórka dla ministrantów i kandydatów.
 7. W najbliższą niedzielę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pokutne dla młodszej grupy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.
 8. Możemy składać dary naszych serc do wielkopostnego kosza. Zostaną z nich uczynione paczki dla osób potrzebujących pomocy.
 9. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na kwiaty do grobu Pana Jezusa.
 10. W najbliższą sobotę na Rynku Zygmunta Starego w godzinach od 9.00 do 14.00 będzie Wielkanocny Jarmark Walbachowski. W imieniu burmistrza Karczewa serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
 11. Także w najbliższą sobotę odbędzie się akcja poboru krwi. Ekipa medyczna będzie oczekiwała na dawców na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Karczewie, rejestracja będzie w holu głównym Urzędu w godz. od 10.00 do 14.00. Chcąc wziąć udział w akcji należy mieć przy sobie dowód osobisty, panowie mogą oddawać krew nie częściej niż co osiem tygodni, a panie nie częściej niż co trzy miesiące.
 12. Nasza policja ostrzega przed różnymi sposobami wyłudzania pieniędzy, zachowajmy czujność i nie bądźmy łatwowierni.
 13. Informujemy, że zgłosiły się osoby, chętne do zbudowania trzech ołtarzy na Boże Ciało, osobę, która chciała by podjąć się budowy czwartego ołtarza prosimy o kontakt z nami. 
 14. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W  tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • FRANCISZEK I OKRUCHY DOBRA - co dobrego możemy znaleźć w papieskiej adhortacji Amoris Laetitia? - odpowiada abp Henryk Hoser.
 • PÓŁ WIEKU PÓŹNIEJ - co tak naprawdę stało się w marcu 1968 roku i czy my powinniśmy za to przepraszać? - wyjaśnia Piotr Zaręba.
 • PRZYSZEDŁEM PANA NAWRACAĆ - czy Kościół powinien ukrywać, że jego pierwszą misją jest wzywanie ludzi do nawrócenia? - pyta o. Dariusz Kowalczyk.


Adres parafii

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. Władysława Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
telefon: 22 780 65 19

Kancelaria

Czynna od poniedziałku do piątku od 1630 do 1800.

W sobotę oraz w dni świąteczne - kancelaria nieczynna.

tel. 22 780 65 19