facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie
III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15 KWIETNIA 2018 R.
 1. Jutro o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Sakramentu oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 2. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Wszystkich pragnących pobyć z Panem Jezusem i pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 3. W sobotę o godz. 10.30 na nowej plebanii spotkanie dla ministrantów i kandydatów.
 4. W sobotę o godz. 14.00 Msza św. w intencji par małżeńskich obchodzących Jubileusz "Złotych Godów" następnie o godz. 15.00 w Urzędzie Miejskim w Karczewie dalsza część uroczystości.
 5. Także w sobotę na nowej plebanii o godz. 16.45 katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla starszej grupy dziewcząt, po Mszy św. wieczornej, na nowej plebanii katecheza dla chłopców. Katecheza dla rodziców także na nowej plebanii po Mszy św. wieczornej.
 6. Katecheza dla dziewcząt młodszej grupy w niedzielę 22 kwietnia na nowej plebanii o godz.16.45, dla chłopców młodszej grupy po Mszy św. wieczornej na nowej plebanii a dla rodziców i dziewcząt i chłopców młodszej grupy w kościele po Mszy św. wieczornej.
 7. Za tydzień przed naszym kościołem pragniemy przeprowadzić zbiórkę na bardzo drogie leczenie z choroby  nowotworowej jednej naszej parafianki. O godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • JAK CZYTAĆ BIBLIĘ? - o czym trzeba pamiętać, czytając Pismo Święte? - odpowiada ks. prof. Bartosz Adamczewski w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 • DRAMAT BLISKIEGO WSCHODU - o prawdziwych kulisach wojny w Syrii i o tym, jak żyło się w tym kraju zanim światowe potęgi zrobiły sobie z niego poligon - opowiada wieloletni misjonarz w Syrii o. Zygmunt Kwiatkowski.
 • UZALEŻNIENI OD GRY - jakie są objawy i skutki uzależnienia od gier komputerowych? - opisuje Kataryna Nowicka.