facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie
UROCZYSTŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 13 MAJA 2018 R.
 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 10.30 Uroczystość I Komunii św. Prosimy osoby, które nie są związane z dziećmi o przyjście na Eucharystię o innej porze. Z racji uroczystości suma będzie o godz. 12.30. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe a po nim procesja fatimska. Prosimy o przyniesienie odpowiednio zabezpieczonych świec.
 2. Jutro święto św. Macieja, Apostoła. O godz. 16.00 w kościele próba dla dzieci klas czwartych przed rocznicą I Komunii św. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 3. W środę uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona metropolii warszawskiej.
 4. W sobotę Mszą św. wigilijną o godz. 18.00 rozpoczniemy całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem, przygotowujące nas do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich do adoracji naszego Pana.
 5. W niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o godz. 10.30 rocznica I Komunii św. Osoby nie związane z dziećmi prosimy o przyjście na Eucharystię o innej godzinie. Z racji rocznicy suma o godz. 12.30. wraz z intencją o błogosławieństwo boże dla krwiodawców. O godz. 16.00 Msza św. w intencji mieszkańców Janowa i Brzezinki. O godz. 16.45 na nowej plebanii katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania dla dziewcząt starszej grupy, po Mszy wieczornej dla chłopców starszej grupy a w kościele po Mszy św. katecheza dla rodziców dziewcząt i chłopców starszej grupy. Tego dnia kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej.
 6. W niedzielę 27 maja o godz. 16.30 Msza św. dla młodzieży i rodziców młodszej grupy przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 7. W naszej świątyni został zawieszony kolejny nowy żyrandol wykonany i ofiarowany przez pana Andrzeja Laskusa. Do tej pory wykonał on duży zakres prac na rzecz naszego kościoła dotyczący renowacji, ale też budowy nowych żyrandoli. O zakresie tych prac poinformujemy w stosownym czasie. Teraz zaś, dziękujemy za ten kolejny dar jego serca:"Bóg zapłać".
 8. Rozpoczęte zostały prace przy naszej świątyni dotyczące naprawy ogrzewania całego kościoła. Chcemy zdążyć z ich wykonaniem jeszcze w okresie letnim. W związku z tym w przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na ten cel.
 9. W najbliższą sobotę na parkingu przy Przedszkolu nr 3 "Ługuś" obędzie się akcja poboru krwi. Rejestracja krwiodawców w Przedszkolu w godz. od 10.00 do 14.00. Należy mieć przy sobie dowód osobisty. Panowie mogą oddawać krew nie częściej niż co osiem tygodni, a panie nie częściej niż co trzy miesiące. Przed udaniem się na akcję krwiodawstwa należy pamiętać o dobrym nawodnieniu organizmu.
 10. W najbliższy piątek na dworcu kolejowym w Otwocku w godz od 13 do 20 odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku. Na miejscu dla osób w wieku 18-55 lat będzie możliwość zarejestrowania się do bazy dawców szpiku kostnego. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi. Szczegóły na plakacie w kruchcie kościoła.
 11. W najbliższą sobotę w Centrum Historycznym Ziemi Karczewskiej Muzeum Stara Plebania o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z poezją Pana Jan Balińskiego. Spotkanie przygotowali uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Karczewie. Serdecznie zapraszamy.
 12. W dniu 26 maja organizowana jest pielgrzymka do Kałkowa-Godowa i Sandomierza. Szczegóły i zapisy u pani Agnieszki w pralni.
 13. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • ALARM DLA POLSKI - nasze stosunki z USA nigdy nie były tak złe, jak obecnie. Skąd się to bierze i czym grozi? - pisze prof. Kazimierz Dadak. 
 • PLUCIE NA POLSKĘ - dokąd może nas doprowadzić kampania przeciwko Polsce rozpętana w USA? - przestrzega Jacek Karnowski.
 • DLACZEGO PIERWSZE SOBOTY - dlaczego Matka Boża chce upowszechnienia nabożeństwa objawionego s. Łucji z Fatimy i czym ono się różni od nabożeństw praktykowanych w większości parafii? - pisze Irena Świerdzewska.