Świety na dziś

1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Po sumie z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
  2. Do czwartku włącznie z racji dawnej oktawy Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół świątyni, w czwartek na Mszy św. wieczornej obrzęd poświęcenia wianków.
  3. W poniedziałek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w intencji osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
  4. W najbliższą środę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Z tego względu nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. o godz. 7.00 a Msza św. w intencjach nowenny o godz. 8.00.
  5. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji powołanych do służby Bożej.
  6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne, jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia "O Jezu najsłodszy, któremu za miłość" udziela się wiernym odpustu zupełnego. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci klas drugich wraz z rodzicami. Po Mszy św. krótkie spotkanie.
  8. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za jedną bezimienną ofiarę na prace remontowe w naszej świątyni. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowo-budowlane w naszej świątyni.
  9. Dyrekcja, rodzice i nauczyciele SP. nr 1 zapraszają w najbliższą sobotę na godz. 14.00 na piknik z racji Święta Szkoły.
  10. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Witoldowi Siwik, który przez wiele lat pełnił obowiązki kościelnego w naszej świątyni. Starał się wypełniać swoją posługę bardzo sumiennie służąc Panu Bogu i ludziom. Pan Witold od dłuższego czasu prosił, aby ze względu na zdrowie i wiek zwolnić go z tych obowiązków. W związku z tym obowiązki nowego kościelnego zechciał przejąć Pan Janusz Lasecki. Dzisiaj na sumie będziemy modlić się w intencji Pana Witolda prosząc o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla niego i jego rodziny.
  11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
  • OD PACIORKA DO MODLITWY - jak wychować dzieci do życia religijnego i do modlitwy? - radzi bp Antoni Długosz w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
  • SKARB KOŚCIOŁA - jak rozumieć obecność Chrystusa Pana w Najświętszym Sakramencie? - wyjaśnia ks. Paweł Kłys.
  • POLSKA BEZ KOŚCIOŁA? - czy Polska mogłaby prze 100 laty odzyskać wolność i czy w swoich dziejach poradziłaby sobie bez Kościoła? - opinie wybitnych badaczy naszej historii omawia Irena Świerdzewska.

Zapraszamy do słuchania

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00