+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


 1. Dziś po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Po Mszy św. o godz. 9.00 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Po sumie z racji I niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 2. Do czwartku włącznie z racji dawnej oktawy Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół świątyni, w czwartek na Mszy św. wieczornej obrzęd poświęcenia wianków.
 3. W poniedziałek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz w intencji osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 4. W najbliższą środę będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Z tego względu nowenna do M.B.Nieustającej Pomocy będzie po Mszy św. o godz. 7.00 a Msza św. w intencjach nowenny o godz. 8.00.
 5. W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta w intencji powołanych do służby Bożej.
 6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne, jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia "O Jezu najsłodszy, któremu za miłość" udziela się wiernym odpustu zupełnego. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 zapraszamy dzieci klas drugich wraz z rodzicami. Po Mszy św. krótkie spotkanie.
 8. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za jedną bezimienną ofiarę na prace remontowe w naszej świątyni. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowo-budowlane w naszej świątyni.
 9. Dyrekcja, rodzice i nauczyciele SP. nr 1 zapraszają w najbliższą sobotę na godz. 14.00 na piknik z racji Święta Szkoły.
 10. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Panu Witoldowi Siwik, który przez wiele lat pełnił obowiązki kościelnego w naszej świątyni. Starał się wypełniać swoją posługę bardzo sumiennie służąc Panu Bogu i ludziom. Pan Witold od dłuższego czasu prosił, aby ze względu na zdrowie i wiek zwolnić go z tych obowiązków. W związku z tym obowiązki nowego kościelnego zechciał przejąć Pan Janusz Lasecki. Dzisiaj na sumie będziemy modlić się w intencji Pana Witolda prosząc o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla niego i jego rodziny.
 11. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • OD PACIORKA DO MODLITWY - jak wychować dzieci do życia religijnego i do modlitwy? - radzi bp Antoni Długosz w rozmowie z Ireną Świerdzewską.
 • SKARB KOŚCIOŁA - jak rozumieć obecność Chrystusa Pana w Najświętszym Sakramencie? - wyjaśnia ks. Paweł Kłys.
 • POLSKA BEZ KOŚCIOŁA? - czy Polska mogłaby prze 100 laty odzyskać wolność i czy w swoich dziejach poradziłaby sobie bez Kościoła? - opinie wybitnych badaczy naszej historii omawia Irena Świerdzewska. 

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: