facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie
  1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z dziećmi i rodzicami klas drugich. Po Mszy św. wieczornej ostatnie przed wakacjami spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
  2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
  3. W środę wspomnienie św. Antoniego. O godz. 5.00 rano wyruszy spod naszej świątyni pielgrzymka do sanktuarium św. Antoniego w Górze Kalwarii. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji Antonich by żyjącym Pan Bóg błogosławił a zmarłym dał radość nieba. Intencje można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.Po Mszy św. procesja fatimska, prosimy o przyniesienie odpowiednio zabezpieczonych świec.
  4. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci św. Wita patrona naszej parafii. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone po remoncie organy i chór w naszej świątyni. Po sumie procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy naszą orkiestrę OSP Karczew, strażaków, asystę kościelną, ministrantów, bielanki, chór parafialny wszystkich naszych parafian do wspólnej modlitwy. Następnie dalsza część obchodów Dni Karczewa na Rynku Zygmunta Starego. Przed kościołem po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za jedną bezimienną ofiarę na prace remontowe ogrzewania naszego kościoła.
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
  • NAWIEDZENIE I CO DALEJ? - peregrynacja nie może pójść w zapomnienie, kiedy pożegnamy Matkę Bożą - mówi bp Romuald Kamiński, zapraszając na uroczystości kończące nawiedzenie diecezji.
  • DWA ŚWIATY - skąd niechęć do katolików świadczących o swojej wierze? - docieka Krzysztof Ziemiec.
  • CÓŻ TO JEST PRAWDA - dlaczego Żydzi łatwiej usprawiedliwiają Niemców za ich zbrodnie niż Polaków? - mówi dr. Michał Łuczewski.