+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


  1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie z dziećmi i rodzicami klas drugich. Po Mszy św. wieczornej ostatnie przed wakacjami spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.
  2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
  3. W środę wspomnienie św. Antoniego. O godz. 5.00 rano wyruszy spod naszej świątyni pielgrzymka do sanktuarium św. Antoniego w Górze Kalwarii. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji Antonich by żyjącym Pan Bóg błogosławił a zmarłym dał radość nieba. Intencje można składać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.Po Mszy św. procesja fatimska, prosimy o przyniesienie odpowiednio zabezpieczonych świec.
  4. Za tydzień w naszej wspólnocie parafialnej uroczystość odpustowa ku czci św. Wita patrona naszej parafii. W czasie Mszy św. zostaną poświęcone po remoncie organy i chór w naszej świątyni. Po sumie procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy naszą orkiestrę OSP Karczew, strażaków, asystę kościelną, ministrantów, bielanki, chór parafialny wszystkich naszych parafian do wspólnej modlitwy. Następnie dalsza część obchodów Dni Karczewa na Rynku Zygmunta Starego. Przed kościołem po każdej Mszy św. będą zbierane ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za jedną bezimienną ofiarę na prace remontowe ogrzewania naszego kościoła.
  6. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
  • NAWIEDZENIE I CO DALEJ? - peregrynacja nie może pójść w zapomnienie, kiedy pożegnamy Matkę Bożą - mówi bp Romuald Kamiński, zapraszając na uroczystości kończące nawiedzenie diecezji.
  • DWA ŚWIATY - skąd niechęć do katolików świadczących o swojej wierze? - docieka Krzysztof Ziemiec.
  • CÓŻ TO JEST PRAWDA - dlaczego Żydzi łatwiej usprawiedliwiają Niemców za ich zbrodnie niż Polaków? - mówi dr. Michał Łuczewski.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: