+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


 1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość odpustową, wszyscy skorzystajmy z tego świętego czasu łaski. O godz. 12.00 uroczysta suma odpustowa w intencji wszystkich parafian i przybyłych gości z procesją eucharystyczną wokół naszej świątyni. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 3. W czwartek o godz. 16.00 Msza św. dziękczynna w intencji uczniów III klas naszego gimnazjum kończących ten etap edukacji, zapraszamy uczniów wraz z rodzicami.
 4. W piątek o godz. 9.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli. Przypominamy o spowiedzi świętej by z Panem Bogiem w sercu zakończyć rok pracy i rozpocząć wakacje. O godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie".
 5. W niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia pojazdów. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji Janów. Intencje możemy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Tego dnia zapraszamy do uczczenia  śp księdza Władysława Żaboklickiego, społecznika, Honorowego Obywatela Karczewa z okazji setnej rocznicy śmierci. O godz. 11.15 będzie spotkanie i modlitwa przy grobie ks. Władysława na cmentarzu parafialnym, na sumie wspomnienie i modlitwa w jego intencji o 19.00 wieczornica w Muzeum "Stara Plebania".
 6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za dwie bezimienne ofiary na remont organów i jedną ofiarę na prace remontowe w naszej świątyni.
 7. Od najbliższej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św. w dni powszednie Msze św. będą o godz. 7.30 rano i wieczorem o godz. 18.00.
 8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • PRAWDA O POLSCE I KOŚCIELE - dlaczego w Polsce mamy do czynienia z wyjątkowym powiązaniem spraw Kościoła i Ojczyzny? - odpowiada abp Stanisław Gądecki.
 • MARYJA W PODRÓŻY - skąd wzięła się idea nawiedzenia parafii przez kopię obrazu M.B.Częstochowskiej i jakie przygody temu nawiedzeniu towarzyszyły przez ponad 60 lat? - pokazuje Monika Odrobińska.
 • ROZŁAM ZAŻEGNANY - jak to się stało, że niektóre środowiska z podzielania niemieckiego punktu widzenia na Kościół uczyniły sprawdzian wierności papieżowi? - pisze ks. Henryk Zieliński.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: