Świety na dziś

1. Dziś nasza wspólnota parafialna przeżywa uroczystość odpustową, wszyscy skorzystajmy z tego świętego czasu łaski. O godz. 12.00 uroczysta suma odpustowa w intencji wszystkich parafian i przybyłych gości z procesją eucharystyczną wokół naszej świątyni. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  2. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
  3. W czwartek o godz. 16.00 Msza św. dziękczynna w intencji uczniów III klas naszego gimnazjum kończących ten etap edukacji, zapraszamy uczniów wraz z rodzicami.
  4. W piątek o godz. 9.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli. Przypominamy o spowiedzi świętej by z Panem Bogiem w sercu zakończyć rok pracy i rozpocząć wakacje. O godz. 17.00 Godzina Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie".
  5. W niedzielę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia pojazdów. O godz. 18.00 Msza św. zbiorowa w intencji Janów. Intencje możemy zgłaszać w zakrystii bądź kancelarii parafialnej. Tego dnia zapraszamy do uczczenia  śp księdza Władysława Żaboklickiego, społecznika, Honorowego Obywatela Karczewa z okazji setnej rocznicy śmierci. O godz. 11.15 będzie spotkanie i modlitwa przy grobie ks. Władysława na cmentarzu parafialnym, na sumie wspomnienie i modlitwa w jego intencji o 19.00 wieczornica w Muzeum "Stara Plebania".
  6. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za dwie bezimienne ofiary na remont organów i jedną ofiarę na prace remontowe w naszej świątyni.
  7. Od najbliższej niedzieli przechodzimy na wakacyjny porządek Mszy św. w dni powszednie Msze św. będą o godz. 7.30 rano i wieczorem o godz. 18.00.
  8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
  • PRAWDA O POLSCE I KOŚCIELE - dlaczego w Polsce mamy do czynienia z wyjątkowym powiązaniem spraw Kościoła i Ojczyzny? - odpowiada abp Stanisław Gądecki.
  • MARYJA W PODRÓŻY - skąd wzięła się idea nawiedzenia parafii przez kopię obrazu M.B.Częstochowskiej i jakie przygody temu nawiedzeniu towarzyszyły przez ponad 60 lat? - pokazuje Monika Odrobińska.
  • ROZŁAM ZAŻEGNANY - jak to się stało, że niektóre środowiska z podzielania niemieckiego punktu widzenia na Kościół uczyniły sprawdzian wierności papieżowi? - pisze ks. Henryk Zieliński.

Zapraszamy do słuchania

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00