Świety na dziś

1. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
  2. W środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  3. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
  4. Siostry Franciszkanki od Cierpiących zapraszają dziewczęta na rekolekcje w Anielinie w dniach 12-15 lipca. Rozpoczęcie w czwartek wieczorem. Zgłoszenia i szczegółowe informacje pod numerem telefonu podanym na plakacie w gablocie przed kościołem lub na facebooku.
  5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za jedną bezimienną ofiarę na prace remontowe przy naszej świątyni.
  6. W najbliższą sobotę 14 lipca o godz. 15.00 będzie możliwość ponownego obejrzenia wnętrz i malarstwa naszego kościoła oraz posłuchania o jego historii z udziałem Pani Przewodnik. Następnie odwiedzimy muzeum "Stara Plebania". Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o karczewskim kościele i jego historii. Zbiórka przed kościołem o godz. 14.45.
  7. W sobotę 14 lipca organizowana jest pielgrzymka do Kalisza. Szczegóły i zapisy u pani Agnieszki w pralni.
  8. 5 Sierpnia wyruszy 37 Pielgrzymka Świderska MSF na Jasna Górę a w niej na ścieżki pątnicze wyruszy grupa parafian z Karczewa. Tych którzy nie mogą wyruszyć z nami zapraszamy do składania intencji do kosza lub wpisywanie się do księgo pamiątkowej. 5 sierpnia zabierzemy księgę pamiątkową z intencjami i na własnych plecach zaniesiemy do tronu Matki.
  9. Pragniemy poinformować o rozpoczętej renowacji pomnika Orła Białego. Na czas remontu zostało zdjęte godło - orła, które powróci na swoje miejsce po odnowieniu. Renowacja potrwa kilka miesięcy.
  10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
  • KAPŁAŃSKIE PRZEPROWADZKI - jaki jest sens przenoszenia księży z jednej parafii na drugą i czym kieruje się przy tym biskup? - odpowiada bp. Wiesław Mering.
  • NIE SŁUCHALIŚMY PROROKÓW - co powinniśmy sobie wziąć do serca z kazania bp. Józefa Zawitkowskiego podczas Dnia Pokutnego w Gietrzwałdzie? - przypomina Krzysztof Ziemiec.
  • WZMOŻENIE ZATROSKANIA O KOŚCIÓŁ - przed fałszywym zatroskaniem o Kościół ze strony środowisk antykościelnych - ostrzega o. Dariusz Kowalczyk.

Zapraszamy do słuchania

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00