facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie
 1. Jutro o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz osób chorych, których imiona możemy składać do puszki ustawionej między ławkami.
 2. W środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
 3. W piątek po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę serdecznie zapraszamy.
 4. Siostry Franciszkanki od Cierpiących zapraszają dziewczęta na rekolekcje w Anielinie w dniach 12-15 lipca. Rozpoczęcie w czwartek wieczorem. Zgłoszenia i szczegółowe informacje pod numerem telefonu podanym na plakacie w gablocie przed kościołem lub na facebooku.
 5. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za jedną bezimienną ofiarę na prace remontowe przy naszej świątyni.
 6. W najbliższą sobotę 14 lipca o godz. 15.00 będzie możliwość ponownego obejrzenia wnętrz i malarstwa naszego kościoła oraz posłuchania o jego historii z udziałem Pani Przewodnik. Następnie odwiedzimy muzeum "Stara Plebania". Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy o karczewskim kościele i jego historii. Zbiórka przed kościołem o godz. 14.45.
 7. W sobotę 14 lipca organizowana jest pielgrzymka do Kalisza. Szczegóły i zapisy u pani Agnieszki w pralni.
 8. 5 Sierpnia wyruszy 37 Pielgrzymka Świderska MSF na Jasna Górę a w niej na ścieżki pątnicze wyruszy grupa parafian z Karczewa. Tych którzy nie mogą wyruszyć z nami zapraszamy do składania intencji do kosza lub wpisywanie się do księgo pamiątkowej. 5 sierpnia zabierzemy księgę pamiątkową z intencjami i na własnych plecach zaniesiemy do tronu Matki.
 9. Pragniemy poinformować o rozpoczętej renowacji pomnika Orła Białego. Na czas remontu zostało zdjęte godło - orła, które powróci na swoje miejsce po odnowieniu. Renowacja potrwa kilka miesięcy.
 10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać następujące artykuły:
 • KAPŁAŃSKIE PRZEPROWADZKI - jaki jest sens przenoszenia księży z jednej parafii na drugą i czym kieruje się przy tym biskup? - odpowiada bp. Wiesław Mering.
 • NIE SŁUCHALIŚMY PROROKÓW - co powinniśmy sobie wziąć do serca z kazania bp. Józefa Zawitkowskiego podczas Dnia Pokutnego w Gietrzwałdzie? - przypomina Krzysztof Ziemiec.
 • WZMOŻENIE ZATROSKANIA O KOŚCIÓŁ - przed fałszywym zatroskaniem o Kościół ze strony środowisk antykościelnych - ostrzega o. Dariusz Kowalczyk.