facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie
  1. Dziś, Niedzielą Misyjną, rozpoczyna się Tydzień Misyjny.
  2. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się doroczne liczenie wiernych co do uczestnictwa w Mszy świętej oraz co do przyjmowania komunii świętej.
  3. Podobnie jak w ubiegłych latach organizujemy dobrowolną zbiórkę ofiar na remont zabytkowych nagrobków nekropolii karczewskiej, która odbędzie się 1 listopada na naszym cmentarzu. Wszystkich, którzy chcieliby pomóc w zbiórce, zapraszamy na spotkanie organizacyjne na plebanię w czwartek 25 października 2018 o godz. 1930.
  4. Jutro o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tę adorację rozpoczynamy Godziną Miłosierdzia z koronką w intencjach składanych do puszki "Jezu, ufam Tobie".
  5. Dzieci przygotowujące się do I komunii świętej wraz z ich rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 1030. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców.
  6. Od jutra przyjmujemy wypominki za zmarłych: roczne, listopadowe i jednorazowe. Prosimy o czytelne wypisywanie na kartkach swoich bliskich zmarłych. Zachęcamy też do porządkowania grobów naszych zmarłych, ale też do troski o groby zaniedbane na naszym cmentarzu. Uważajmy, by sprzątając groby, nie zaśmiecać grobów sąsiadujących. Pamiętajmy, że to modlitwa i komunia święta jest najważniejszą ofiarą za zmarłych.
  7. Składamy serdeczne "Bóg zapłać" za bezimienną ofiarę na prace remontowe przy naszej świątyni.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać m. in. artykuł "Na krańcach świata" - o posłudze misjonarzy.