facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

 1. Dziś rozstrzygnięcie konkursu Różaniec dla Ojczyzny, w którym udział brali uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Karczewie. Podanie wyników i wręczenie nagród o godz. 1000 w naszym kościele. Dzieci, które brały udział w konkursie, a nie uczestniczyły w ogłoszeniu wyników, zapraszamy wraz z ich rodzicami do zakrystii po Mszy świętej. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia wystawy z pracami konkursowymi z przodu, po prawej stronie świątyni.
 2. Dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z ich rodzicami zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą o godz. 1030. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców.
 3. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 1030 z naszego kościoła wyruszy procesja na cmentarz połączona z modlitwą za zmarłych. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza święta w kaplicy cmentarnej na starej części cmentarza w intencji wszystkich zmarłych. Zachęcamy do czynnego udziału w Eucharystii, która tego dnia jest obowiązkowa. Po Mszy będą poświęcone nowe pomniki na mogiłach naszych zmarłych. Tego dnia na nowym cmentarzu będzie prowadzona kwesta na remont zabytkowych pomników w godzinach od 8:00 do 16:00.
 4. W pierwszy piątek miesiąca przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte będą odprawiane w godzinach: 700, 800, 1000 i 1800. Po Mszy świętej o godz. 1000 wyruszy procesja wokół kościoła połączona z modlitwą wypominkową w intencji zmarłych. Udziela się odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wiernym, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych. Ten odpust można ofiarować jedynie za dusze cierpiące w czyśćcu. Zachęcamy do porządkowania grobów naszych zmarłych.
 5. Przez cały listopad codziennie o godzinie 1715 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
 6. Jutro o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. W I piątek miesiąca spowiedź rano i po południu od godz. 1700. Rano wyjazd do chorych.
 8. W sobotę po Mszy wieczornej konferencja dla kółek różańcowych oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 2000.
 9. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej będą zbierane dobrowolne ofiary do puszek na wsparcie hospicjum św. Patryka oraz domowe hospicjum „Empatia”.
 10. Konferencja dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 900 na nowej plebanii. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dwie bezimienne ofiary na kościół.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku "Idziemy" warto przeczytać m. in. artykuły: „Przesłanie Wszystkich Świętych” – o tym, by naprawić w życiu błędy, zanim będzie za późno; „Święto życia” – czyli o czym powinniśmy pamiętać, idąc na cmentarz 1 listopada.