facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie
 1. Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 900 konferencja dla rodziców i chrzestnych na nowej plebanii.
 2. Jutro o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w Wieczorze modlitewnym w najbliższy piątek, 9 listopada. Spotkanie rozpoczynamy o godz. 1845 konferencją, którą poprowadzi zaproszony gość. Następnie będzie czas na modlitwę i osobiste spotkanie z Jezusem jako Miłosiernym Bogiem, który pochyla się nad ludzkimi słabościami i ranami. Szczegóły wydarzenia na plakatach i stronie internetowej parafii.
 4. Przez cały listopad codziennie o godzinie 1715 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Pragniemy podziękować za dwie bezimienne ofiary na kościół. Jedna z nich złożona została przez rodzinę z Sobiekurska, a druga przez rodzinę z Karczewa. „Bóg zapłać” za ten dar serca.
 6. Dzisiaj po każdej Mszy świętej przed kościołem odbywa się dobrowolna zbiórka ofiar na wsparcie hospicjum św. Patryka oraz domowe hospicjum „Empatia”.
 7. Na terenie naszego cmentarza przeprowadzona została kwesta na remont zabytkowych pomników. Zebrano w sumie 6404,63 zł oraz 5 euro. Wszystkim ofiarodawcom, a także wolontariuszom, którzy kwestowali składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. Po nowennie różaniec za zmarłych.
 9. Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Otwocku-Świdrze zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Rozpocznie się ono 8 listopada po Mszy świętej wieczornej o godz. 1800 w dolnej części Sanktuarium. Jest to cykl cotygodniowych spotkań prowadzonych przez Szkołę Nowej Ewangelizacji. Potrwają one do 20 grudnia. Informacje na plakacie.
 10. W przyszłą niedzielę, tj. 11 listopada, będziemy obchodzić setną rocznicę Odzyskania Niepodległości.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” warto przeczytać m. in. artykuły: „Niepodległa zaprasza” – o wkładzie św. Bp. Józefa Sebastiana Pelczara w odzyskanie niepodległości; „Absurdy gender” – o tym, że tej ideologii nie da się uznać za naukę; „Mąż, żona i kasa” – czyli o tym, jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi w rodzinie.