facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie
  1. Dzisiaj o godz. 1200 uroczysta suma w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Po Mszy świętej dalsza część patriotyczna odbędzie się przy pomniku Orła Białego.
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 zaprasza dziś na program „Stacja Jedynka” – przewidziane są iluminacje szkoły i śpiew piosenek patriotycznych „Niegdyś Zakazanych”; początek o godz. 1900. W piątek 16 listopada o godz. 1600 szkoła zaprasza na pokoleniową debatę patriotyczną „Moja niepodległość”. Z kolei w sobotę 24 listopada o godz. 1300 zaprezentowana zostanie rekonstrukcja łapanki na meczu pomiędzy AKS-42 Karczew – Fala-Grochów, zaś tego samego dnia o 1530 szkoła zaprasza na spektakl „Nas to dziś obchodzi” w budynku MGOK.
  3. Jutro o godz. 1645 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. Zapraszamy na cotygodniową adorację w piątek po wieczornej Mszy świętej.
  5. Przez cały listopad codziennie o godzinie 1715 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Zapraszamy do tej modlitwy wszystkich.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby Seminarium Duchownego. Dzisiaj natomiast po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
  7. Pragniemy podziękować za dwie bezimienne ofiary na kościół.
  8. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. Po nowennie różaniec za zmarłych.
  9. Koło Radia Maryja przy naszej parafii organizuje doroczną pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 grudnia. Wyjazd z Karczewa o godz. 500. Zapisy i szczegóły u pani Agnieszki w pralni.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” warto przeczytać m. in. artykuły: „Sto lat temu” – o okolicznościach odzyskania niepodległości i budowania państwa polskiego; „Dwie rocznice” – o nauczaniu Jana Pawła II o ojczyźnie.