facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie
 1. Jutro o godz. 1645wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 2. Zapraszamy na cotygodniową adorację również w piątek po wieczornej Mszy świętej.
 3. Przez cały listopad codziennie o godzinie 1715 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Pragniemy podziękować za bezimienną ofiarę na prace remontowe przy kościele.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645. Po nowennie różaniec za zmarłych.
 6. Hospicjum Domowe „Empatia” składa podziękowanie naszym parafianom, którzy podczas niedzielnej kwesty złożyli swój dar serca na rzecz tego dzieła. Zebrano 3107,40 zł. „Bóg zapłać” za to wsparcie.
 7. Centrum Historyczne Ziemi Karczewskiej Muzeum Stara Plebania, Miejsko-gminny Ośrodek Kultury oraz Pracownia Filmowo-Fotograficzna „Klamra” zapraszają na wydarzenie upamiętniające żydowskich mieszkańców Karczewa pt. „Mam ich wszystkich przed oczyma…”, które odbędzie się 29 listopada. Początek spotkania o godz. 1600 na ul. Częstochowskiej przy młynie.
 8. W czwartek o godz. 1700 Godzina Miłosierdzia w intencjach składanych do puszki „Jezu, ufam Tobie”.
 9. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia („O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu…”). Za publiczne odmówienie tego aktu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 10. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na trwające pracy przy naszym kościele.
 11. Koło Radia Maryja przy naszej parafii organizuje doroczną pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 grudnia. Wyjazd z Karczewa o godz. 500. Zapisy i szczegóły u pani Agnieszki w pralni.
 12. Małżeństwa i Narzeczeni zaproszeni są na diecezjalne Warsztaty Małżeńskie zatytułowane: „Kryzys? Może być tylko lepiej, czyli co ma zrobić małżeństwo na zakręcie”. Rekolekcje odbędą się 22, 23 i 24 listopada (jest to najbliższy czwartek, piątek i sobota) od godz. 1900 do 2100 w katedrze warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej 3. Prowadzącym będzie znany rekolekcjonista o. Wojciech Jędrzejewski, dominikanin. W czasie trwania rekolekcji zapewniona będzie opieka nad dziećmi.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” warto przeczytać m. in. artykuły: „Moda na czystość” – o tym, jak mówić dzisiaj o czystości, która jest wyśmiewana; „Listy do siedmiu Kościołów” – jest to początek cyklu ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, w którym objaśniać będzie trudną w rozumieniu Księgę Apokalipsy.