facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie 1. Dzisiaj po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia („O, Jezu najsłodszy, Odkupicielu…”). Za publiczne odmówienie tego aktu można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Jutro o godz. 1645 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. Zapraszamy na cotygodniową adorację również w piątek po wieczornej Mszy świętej, a także w pierwszą sobotę miesiąca, również po Mszy wieczornej.
 4. Do końca listopada codziennie o godzinie 1715 modlimy się różańcem za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1645.
 6. Muzeum Stara Plebania, Ośrodek Kultury oraz Pracownia Filmowo-Fotograficzna „Klamra” zapraszają na wydarzenie upamiętniające żydowskich mieszkańców Karczewa pt. „Mam ich wszystkich przed oczyma…”, które odbędzie się w czwartek 29 listopada. Początek spotkania o godz. 1600 na ul. Częstochowskiej przy młynie.
 7. W piątek 30 listopada obchodzić będziemy święto św. Andrzeja Apostoła. Tego dnia i w przyszłą niedzielę na sumie będziemy modlić się w intencji solenizantów.
 8. Koło Radia Maryja przy naszej parafii organizuje doroczną pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 grudnia. Wyjazd z Karczewa o godz. 500. Zapisy i szczegóły u pani Agnieszki w pralni.
 9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy okres Adwentu, radosny czas przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. Msze święte roratnie codziennie – oprócz niedziel – o godz. 700. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 9 grudnia. Zarezerwujmy sobie czas, aby móc w nich uczestniczyć w pełnym wymiarze. Tradycyjnie przy ołtarzu będzie ustawiony kosz adwentowy, do którego będziemy mogli składać dary naszych serc na paczki dla osób potrzebujących pomocy z naszej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 900 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej na Eucharystii o godz. 1030; po tej Mszy będzie miało miejsce spotkanie dla rodziców. Natomiast po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za bezimienną ofiarę na prace remontowe przy naszym kościele.