facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie 1. Dziś po Mszy świętej o godz. 900 na nowej plebanii konferencja dla rodziców i chrzestnych. Dzisiaj także katecheza dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej na Eucharystii o godz. 1030; po Mszy świętej będzie miało miejsce spotkanie dla rodziców tych dzieci. Natomiast po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i krótka adoracja.
 2. Od jutra rozpoczynamy Msze święte roratnie o godz. 700. Serdecznie zapraszamy.
 3. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece, z których dochód przeznaczony jest na dzieła dobroczynne Caritas naszej diecezji.
 4. Klerycy naszego Seminarium w Tarchominie wystawiają spektakl pt. „Czy zobaczę cię jutro?”, w którym opowiedziane zostaje życie w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej. Nasza parafia organizuje wyjazd na tę sztukę w sobotę 15 grudnia o godz. 1700. Koszt od osoby to jedynie 10 zł. Zapisy w zakrystii.
 5. Przy ołtarzu został wystawiony kosz adwentowy, do którego możemy składać dary naszych serc, z których zostaną utworzone świąteczne paczki dla najbardziej potrzebujących pomocy rodzin naszej wspólnoty parafialnej.
 6. Jutro o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w intencji Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Zapraszamy również na cotygodniową adorację w piątek po wieczornej Mszy świętej.
 8. W I piątek miesiąca w naszym kościele spowiedź rano i po południu od godz. 1700. Rano wyjazd do chorych.
 9. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o godz. 1200 w naszym kościele. Według obietnicy Matki Bożej jest to tzw. Godzina Łaski dla świata, podczas której Maryja będzie w stanie wyjednać wiele łask od Boga. Jeśli ktoś nie może o tej porze uczestniczyć w modlitwie w kościele, może tę Godzinę sprawować w domu, modląc się tak, jak potrafi.
 10. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je o. Czesław, paulin. Msze święte w poniedziałek i wtorek będą o godz. 700 i 900 z nauką ogólną, o godz. 1630 z nauką dla dzieci oraz o 1800 i 2000 z nauką ogólną. W czasie rekolekcji będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. We wtorek o godz. 1400 będzie wyjazd do chorych, których nie odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca.
 11. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej przed kościołem dobrowolna zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
 12. Za tydzień po Mszy świętej o godz. 1030 bielanki i schola dziecięca będą rozprowadzać zrobione przez siebie karty Bożonarodzeniowe. Złożone ofiary zasilą fundusz scholi i bielanek.
 13. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za trzy bezimienne ofiary na prace remontowe przy naszym kościele.
 14. Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary poprzez lekturę prasy katolickiej. W aktualnym tygodniku „Idziemy” warto przeczytać m. in. artykuły: „Adwentowe pytania” – co zrobić, by przygotować się do świąt Bożego Narodzenia; „Mam szczęście w życiu” – wywiad z Kamilem Stochem; „Francja płonie” – o narastającym buncie społeczeństwa przeciw unijnym elitom.
 15. W piątek obchodziliśmy święto św. Andrzeja Apostoła. Podczas dzisiejszej sumy będziemy modlić się w intencji solenizantów: ks. Proboszcza i ks. Andrzeja, który pomaga w naszej parafii. Pomódlmy się w ich intencji.