+ Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus +

Słuchaj Mszy Św.

Słuchaj za pomocą
       

 

Świety na dziś

Liturgia dnia


Liturgia
z wczoraj

Liturgia
na dziś

Liturgia
na jutro


Zapraszamy do angażowania się w pomoc uniwersytetowi i studentom, zapraszamy do wstępowania do Koła Tow. Przyjaciół K.U.L. w naszj parafii.

Szczegóły dotyczące członkostwa w Towarzystwie Przyjaciół podaje p. Zenobia Brzezińska.

Wpłaty na składki na cele i działalność naukową K.U.L. i studentów, w każdą I niedzielę miesiąca.

Katolicki Uniwersytet Lubelski powstał w 1918 roku dzięki inicjatywie trzech wybitnych Polaków: ks. Idziego Radziszewskiego - ostatniego rektora petersburskiej Akademii Duchownej, Karola Jaroszynskiego - działającego w Rosji przemysłowca multimilionera oraz petersburskiego inżyniera Franciszka Skapskiego. W momencie dla Polski przełomowym pojawiła się katolicka instytucja intelektualno-edukacyjna, która odtąd miała odgrywać istotna role w losach powstającego z wiekowej niewoli narodu.

Deo et Patriae - Bogu i Ojczyźnie. Dewiza uniwersytetu i osnowa jego programu trafnie streszcza wielokierunkowa prace i służbę uczelni, która pełni wobec jednostek i społeczeństwa od przeszło osiemdziesięciu lat w zmiennych warunkach współczesności.

Uniwersalizm, otwartość, powszechność, a równocześnie ścisły związek ze swoim najbliższym środowiskiem - to fundament uczelni i jej szczególny wyróżnik. Dla lubelskiego uniwersytetu tym najbliższym i najważniejszym środowiskiem był zawsze człowiek.

Wymownym znakiem trafności wyboru idei humanistycznej jako przewodniczki działania jest najdostojniejszy jej wyraziciel - Jan Paweł II, od roku 1954 połączony z KUL więzami służby profesorskiej, głosiciel i obrońca ludzkiej godności, której doczesne dążenia duchowe uzyskują glebie harmonii w światłach rozumu i wiary.

Czytaj więcej...

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

facebook_page_plugin

Zapraszamy do słuchania

Oprawa muzyczna

Oprawa muzyczna ślubów śpiew solowy Ewelina Sielska-Badurek, organy Bernard Przybysz

To tylko przykładowe utwory istnieje możliwość wykonania innych utworów przez Panią Eweline. Oprawę ślubów może zapewnić też chór parafialny Laudate Dominum lub trębacz czy skrzypaczka. W sprawie oprawy muz. Liturgii ślubnej, pogrzebowej bądź innej uroczystości proszę o kontakt.

Nauki w poradni

W tym roku nauki w poradni rodzinnej prowadzi p. Urszula Bogdalska nr tel. 661-734-358.

Adres parafi

Parafia Rzymskokatolicka
p.w. Świętego Wita Męczennika w Karczewie
ul. Ks. W. Żaboklickiego 12
05-480 Karczew
tel.: 0-22 780 - 65 - 19

Stałe nabożeństwa

Codzienne msze - 7.00, 8.00. 18.00
W niedzielę -  7.00, 9:00, 10.30, 12.00. suma, 18.00

Czytaj więcej >>>

Kancelaria

Czynna w dni powszednie:
od poniedziałku do piątku - w godz. 16:30 do 18:00
W sobotę - kancelaria nieczynna

W sprawach związanych z cmentarzem:
- od poniedziałku do piątku - w godz. od 16:30 do 18:00

W UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA KANCELARIA NIECZYNNA
 WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA KANCELARIA NIECZYNNA.

telefon do kancelarii: 22 780 65 19
e-mail: