facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

O co w tym chodzi?

Ruch Światło-Życie, popularnie nazywany Oazą, to młodzieżowa wspólnota działająca w wielu parafiach w Polsce i zagranicą. W ciągu roku szkolnego spotkania wspólnoty polegają na wspólnej modlitwie, wzajemnej integracji poprzez różnego rodzaju gry i zabawy zespołowe i warsztaty oraz na tzw. formacji, czyli pogłębianiu swojej wiary i przyjaźni z Jezusem.

Dlaczego się tym zajmujemy?

Ruch Światło-Życie pomógł tysiącom osób w odnalezieniu Boga w ich życiu. Te osoby po prostu pragną podzielić się z innymi doświadczeniem spotkania żywego Jezusa.

Nazwa Oaza wskazuje na to, że wspólnota jest takim miejscem, w którym można odpocząć od zgiełku współczesnego świata i napełnić się Bogiem, który dla każdego człowieka przygotował wspaniały plan życia, który wspólnota może pomóc odkrywać. Zazwyczaj nie potrafią tego zaproponować szkoła, ośrodki kultury czy kluby sportowe.

To kiedy się spotykamy?

Spotkania odbywają się we wtorki - rozpoczynają się o godz. 1900 i kończą ok. godz. 2100. Opiekunem wspólnoty w naszej parafii jest ks. Michał, a pomagają mu animatorzy z innych parafii, którzy pomimo studenckiego zabiegania, gotowi są ofiarować czas i siły swoim uczestnikom. W czasie wakacji uczestnicy i animatorzy Ruchu Światło-Życie wyjeżdżają na tzw. rekolekcje - jest to pełen radości czas spędzony z Bogiem i wieloma innymi młodymi ludźmi, którzy pragną przeżywać swoją wiarę głębiej.

Ruch Światło-Życie w naszej parafii jest młodą wspólnotą - funkcjonuje od marca 2019 roku.