świętego Wita
w Karczewie

Bierzmowanie jest nazywane sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej. Przyjęcie go jest świadomym potwierdzeniem wiary otrzymanej na chrzcie i wymaga gotowości, by w sposób dojrzały i odpowiedzialny wyznawać swoją wiarę i bronić jej.

Bierzmowanie przynosi wzrost i pogłębienie łaski chrzcielnej:
– zakorzenia nas głębiej w Bożym synostwie;
– ściślej jednoczy nas z Chrystusem;
– pomnaża w nas dary Ducha Świętego;
– udoskonala naszą więź z Kościołem;
– udziela nam, jako prawdziwym świadkom Chrystusa, specjalnej mocy Ducha Świętego do szerzenia i obrony wiary słowem i czynem, do mężnego wyznawania imienia Chrystusa oraz do tego, by nigdy nie wstydzić się krzyża. (Katechizm Kościoła Katolickiego, 1303)

Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad. (Obrzędy bierzmowania)

kontakt w sprawach związanych z bierzmowaniem:

BIEŻĄCE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW
GRUPA STARSZA (2020-2022)

Terminarz spotkań
(Terminy mogą się zmienić. Aktualne informacje są podawane w ogłoszeniach parafialnych).
- 26 września
- 24 października
- 28 listopada, godz. 16
- 23 stycznia
- 27 lutego
- 27 marca
- 24 kwietnia

BIEŻĄCE INFORMACJE DLA KANDYDATÓW
GRUPA MŁODSZA (2021-2023)

Pierwsze spotkanie grupy młodszej odbyło się w niedzielę, 03.10.2021.

Uczniowie klas ósmych, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie, a nie byli na pierwszym spotkaniu, mają jeszcze możliwość dołączenia do grupy kandydatów. Powinni jak najszybciej skontaktować się z ks. Rafałem (np. w kancelarii parafialnej we wtorek lub czwartek).

Drugie spotkanie odbędzie się 14.11.2021 o godz. 16. (Zostało przełożone z pierwszej niedzieli miesiąca ze względu na koncert odbywający się tego dnia w kościele).

Wypełnione karty zgłoszeniowe przynosimy osobiście do ks. Rafała, najpóźniej w dniu drugiego spotkania.

niedziela.pl - #NiezbędnikRóżańcowy