facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

O co w tym chodzi?

Uczestnictwo w Różańcu Rodzin polega na codziennej modlitwie jedną dziesiątką różańca. Każdy uczestnik jest członkiem tzw. róży składającej się z 20 osób, które odmawiają w ciągu dnia, w dowolnej chwili, jedną wyznaczoną dziesiątkę różańca. W ten sposób codziennie wszyscy odmawiają jeden cały różaniec.

Modlimy się w dowolnie i w dogodnie wybranym miejscu i czasie.

W pierwszym dniu kolejnego miesiąca przechodzimy do kolejnej tajemnicy, czyli po pierwszej Radosnej następuje druga, potem trzecia i tak dalej. Po tajemnicach Radosnych następują tajemnice Światła, następnie Bolesne i Chwalebne, a po Chwalebnych znowu Radosne itd. Osoba odmawiająca tajemnicę Pierwszą Radosną odmawia też początkowe modlitwy różańca świętego, czyli Wierzę w Boga, Ojcze nasz, trzy razy Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu. Osoba odmawiająca Ostatnią Chwalebną zakańcza modlitwą Pod Twoją obronę.

Stałe intencje Różańca Rodzin

  • o Boże błogosławieństwo i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla naszych rodzin
  • o umocnienie mocą Miłości Boga rodziców w ich codziennych obowiązkach
  • o wzrastanie w łasce u Boga i ludzi dzieci narodzonych oraz o miłość i przyjęcie z radością dzieci poczętych
  • o dar rodzicielstwa dla małżonków pragnących potomstwa
  • o potrzebne łaski dla rodzin przeżywających trudności i zagrożonych rozpadem
  • o wiarę i wybór powołania według woli Bożej dla młodych i osób samotnych
  • oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego i Kościoła

Uczestnictwo w Różańcu Rodzin w naszej Parafii można zgłaszać:

  • telefonicznie do pani Anny (SMS) 539-303-024
  • lub w zakrystii.