facebook_page_plugin
Parafia
świętego Wita
w Karczewie

Ogłoszenia Parafialne

  1. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 1030 dzieci z klas czwartych będą obchodzić rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Natomiast o godz. 1600 zostanie odprawiona Msza święta dla mieszkańców Janowa i Brzezinki, a także Msza święta w Ostrówcu.
  2. Również dzisiaj o godz. 1900 w kościele św. Wincentego a Paulo w Otwocku odbędzie się przegląd chórów z udziałem m.in. naszego chóru parafialnego. Zapraszamy.
  3. W najbliższy czwartek, 1 czerwca o godz. 1800 bp ordynariusz Romuald Kamiński udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Tego dnia pierwsze nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa zostanie odprawione wyjątkowo rano – po Mszy świętej o godz. 700. W pozostałe dni czerwca będzie sprawowane o godz. 1730. Serdecznie wszystkich zachęcamy do udziału.
  4. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy jutro – w poniedziałek o godz. 1900 do wspólnego posprzątania naszej świątyni i przygotowania jej na czwartkową uroczystość.
  5. Młodzież z obecnych klas ósmych rozpocznie przygotowanie do bierzmowania we wrześniu. Ale już w czerwcu odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców. Zapraszamy więc rodziców ósmoklasistów za dwa tygodnie – w niedzielę, 11 czerwca o godz. 1900.
  6. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano i po południu od godz. 1700. Rano odwiedzimy chorych z Komunią świętą. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 2000.
  7. Wczoraj mieszkańcy ul. Częstochowskiej zakończyli peregrynację obrazu MB Karczewskiej. W przyszłą niedzielę po sumie rozpocznie się kolejna część peregrynacji: Matkę Bożą przyjmą do swoich domów mieszkańcy ul. Mickiewicza. Zapraszamy więc mieszkańców tej ulicy na Mszę świętą o godz. 1200.
  8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia o godz. 1000 będzie konferencja przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Natomiast przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  9. Dzieci komunijne zapraszamy na pielgrzymkę dziękczynną do Loretto 10 czerwca. Zapisy u ks. Łukasza, koszt 50 zł.