świętego Wita
w Karczewie

Dzisiaj

• Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Ponieważ niedawno przeżywaliśmy w naszej parafii Misje święte, dlatego nie przewidujemy rekolekcji adwentowych, ale będą dwa dni przeznaczone na spowiedź. Zadbajmy o to, żeby nasze serca otworzyć i przygotować Panu Jezusowi na Jego Narodzenie.
  • Przy ołtarzu został wystawiony kosz adwentowy, do którego możemy składać dary na paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii.
  • Od dzisiaj można też nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Dochód jest przeznaczony na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
  • W czasie Mszy świętej o godz. 12 będziemy modlić się w intencji Księdza Proboszcza z racji jego imienin.
  • O godz. 16 zostanie odprawiona Msza święta w Ostrówcu.
  • W naszym kościele o godz. 16 odbędzie się spotkanie starszej grupy kandydatów do bierzmowania.

Roraty

Zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na Msze roratnie odprawiane w Adwencie codziennie oprócz niedzieli o godz. 7 rano. Dzieci zachęcamy, aby przychodziły 10 minut wcześniej z zapalonymi lampionami i tworzyły szpaler przez środek kościoła.

W przyszłą niedzielę

W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Kandydaci do diakonatu stałego

W naszej diecezji 5 świeckich mężczyzn przygotowuje się w seminarium duchownym do diakonatu stałego, aby wspierać posługę kapłanów. (Stali diakoni mogą być żonaci, a jednocześnie pełnią posługę liturgiczną i duszpasterską; mogą głosić Słowo Boże i sprawować niektóre sakramenty). Wśród kandydatów jest nasz parafianin, pan Roman Wojciechowski. Wspierajmy ich naszą modlitwą.

Przedstawienie teatralne w seminarium

Do przyszłej niedzieli zapisujemy chętnych na wyjazd z naszej parafii na przedstawienie teatralne pt. „Pan przemówił” przygotowane przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Spektakl odbędzie się 11 grudnia, wyjazd spod kościoła o godz. 17. Koszt 50 zł.

Bilety do kina

W kinie Luna w Warszawie jest wyświetlany film o św. Bracie Albercie pt. „Nędzarz i Madame”. W zakrystii jest do nabycia 6 biletów na ten film w najbliższy wtorek o godz. 16, w promocyjnej cenie 13 zł. Jest też możliwość udziału w spotkaniu z odtwórcą głównej roli – aktorem Piotrem Zajączkowskim, pół godziny przed seansem.

Podziękowania

• Składamy serdeczne podziękowania za bezimienną ofiarę na kościół i na wywóz śmieci z cmentarza.
  • Dziękujemy również osobom, które wczoraj posprzątały kościół i przygotowały adwentową dekorację. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem strażaków, na czele z panem Piotrem, prezesem OSP Karczew, którzy zawsze są gotowi służyć Bogu i ludziom. Wykonali w kościele wiele prac, za które jesteśmy wdzięczni.

Opłatki

Pan organista kontynuuje roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny, codziennie od godz. 10. W tym tygodniu odwiedzi mieszkańców następujących ulic:

• poniedziałek – ul. Moniuszki, Skłodowskiej
  • wtorek – ul. Mickiewicza, Wierzbowa, Kolejkowa, Zakolejkowa, Dojazd,